Интер победи с 1:0 Атлетико (Мадрид) в първия осминафинален двубой от Шампионската лига на стадион "Джузепе Меаца".

Единственото попадение в срещага бе дело на Марко Арнаутович. И все пак всичко в сблъсъка между двата отбора ще се реши на реванша в Мадрид на "Сивитас Метрополитано".

Самуел Лино получи малко повече пространство в наказателното поле на Интер в 12-ата минута и веднага стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Ян Зомер.

В 36-ата минута Николо Барела центрира в наказателното поле на Атлетико (Мадрид), където Лаутаро Мартинес изпревари Хосе Мария Хименес и стреля с глава, но Ян Облак успя да се намеси и да спаси.

Две минути по-късно Родриго де Паул допусна груба грешка и подари топката на Маркус Тюрам. Французинът напредна, стигна до наказателното поле на испанците, където подаде към Лаутаро Мартинес, който бе на добра позиция, но завършващият му удар бе разочароващ.

Снимка 654308

Интер разигра бърза атака в 43-ата минута. Барела подаде към Тюрам, който стреля от около 18 метра, но право в ръцете на Ян Облак.

Маркус Тюрам получи контузия в края на първото полувреме и в началото на втората част бе заменен от Марко Арнаутович.

Интер направи много голям пропуск в 49-ата минута. Федерико Димарко центрира в наказателното поле на Атлетико Мадрид, където Марко Арнаутович бе оставен непокрит. Австрийският нападател стреля от трудна ситуация, но ударът му бе много неточен в аут.

Шест минути по-късно Родриго Де Паул и Лино направиха двойно подаване, след което бразилецът се озова на много добра позиция в наказателното поле на Интер, но завършващият му удар бе изключително слаб и разочароващ, а топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Ян Зомер в аут.

Снимка 654306

Лаутаро Мартинес размени двойно подаване с Марко Арнаутович в 63-ата минута, след което австриецът бе изведен сам срещу Ян Облак на страхотна позиция в наказателното поле на Атлетико Мадрид, но след удара му топката премина на сантиметри над напречната греда в аут.

Дензъл Дъмфрис навлезе на скорост в наказателното поле на Атлетико (Мадрид) в 73-ата минута, след което стреля, но Ян Облак се намеси и предотврати гол във вратата си.

Хакан Чалханоглу центрира в наказателното поле на гостите в 77-ата минута, където Лаутаро Мартинес стреля с глава, но Ян Облак отново спаси.

Интер откри резултата в 79-ата минута. Рейнилдо допусна много груба грешка и топката му бе отнета в половината на Атлетико, което позволи на Интер да разгърне много бърза контраатака. Лаутаро Мартинес се отправи фронтално сам срещу Ян Облак и стреля, въпреки опита за шпагата на Стефан Савич, но вратарят на Атлетико Мадрид успя да спаси. Избитата топка попадна на пътя на Марко Арнаутович, който стреля, Самуел Лино се опита да избие топката пред голлинията, но в крайна сметка тя влезе във вратата на "дюшекчиите".

Снимка 654319

Самуел Лино имаше не лоша възможност в 81-ата минута, когато стреля от около 18 метра, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Ян Зомер.

Малко преди края на редовното време Анхел Кореа центрира в наказателното поле на Интер, където Алваро Мората бе изпуснат, но нападателят не успя да засече топката с глава от много добра позиция и в крайна сметка тя излезе в аут.