Арсенал и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 2:2 в първа среща от 1/4-финалите на Шампионската лига. Двубоят на "Емирейтс" бе много вълнуващ, като "артилеристите" откриха резултата с гол на Букайо Сака в 12-ата минута, но баварците осъществиха пълен обрат с попадания на Серж Габри в 19-ата и на Хари Кейн от дузпа след малко повече от половин час игра. Крайното 2:2 оформи резервата Леандро Тросар в 76-ата минута.

В добавеното време на двубоя се стигна до много спорен момент, след като Букайо Сака бе съборен от Мануел Нойер в наказателното поле, но главният съдия Глен Ниберг прецени, че няма основание да отсъди дузпа в полза на домакините.

В 7-ата минута Арсенал бе близо до откриване на резултата. Букайо Сака открадна топката по десния фланг. В крайна сметка кълбото стигна до Габриел Мартинели, който стреля от границата на пеналтерията. Ударът на бразилеца премина покрай левия страничен стълб.

Само две минути по-късно Алфонсо Дейвис получи жълт картон. Това означава, че той ще пропусне реванша в Мюнхен заради натрупани жълти картони.

В 12-ата минута Арсенал откри резултата. Бен Уайт намери Сака в наказателното поле, а крилото с прецизен удар по земя в десния ъгъл не остави шансове на Мануел Нойер.

Снимка 660498

Четири минути по-късно Кай Хаверц изведе Бен Уайт на добра позиция, но защитникът стреля право в Мануел Нойер.

В 18-ата минута Байерн успя да изравни с първата си ситуация. Домакините допуснаха грешка при разиграването и около центъра Лерой Сане овладя топката. Той намери Леон Горецка с хубаво подаване, а халфът с хитър пас изведе Серж Гнабри. Офанзивният футболист успя да прати топката в мрежата.

Снимка 660499

Последва опасност за Арсенал след статично положение. Получи се разбъркване в пеналтерията, но играч на "артилеристите" така и не успя да отправи удар.

13 минути след това баварците получиха правото да изпълнят дузпа. Лерой Сане направи хубави индивидуален пробив и бе препънат от Уилям Салиба в наказателното поле. Зад топката застана Хари Кейн, който изпрати Рая в другия ъгъл и реализира с технично изпълнение.

Снимка 660502

В 57-ата минута Горецка стреля неточно от границата на пеналтерията.

Осем минути по-късно баварците организираха още една опасна контраатака. Гнабри се озова на добра позиция, но прати изпълнението си над вратата.

В 76-ата минута "артилеристите" успяха да изравнят. Габриел Жезус демонстрира отлична техника в наказателното поле. След като събра защитниците на Байерн около себе си, бразилецът върна топката към връхлитащия Леандро Тросар, който с удар от движение в долния десен ъгъл направи резултата 2:2. Двамата се появиха на терена само няколко минути по-рано.

Снимка 660508

В последната винута на редовното време баварците бяха близо до трети гол. Джамал Мусиала подаде към Кингсли Коман, чийто удар срещна дясната греда на вратата на домакините.

В 95-ата минута се стигна до изключително спорен момент. Букайо Сака бе намерен в наказателното поле и след контакт с Мануел Нойер падна на земята. Главният съдия Глен Ниберг подмина ситуацията, въпреки че  спокойно можеше да отсъди дузпа.

Реваншът в Мюнхен ще се състои на 17 април, сряда, от 22:00 часа българско време.

Арсенал - Байерн (Мюнхен) 2:2 (Развой на срещата по минути)

Ще успеят ли "топчиите" да преборят своя най-голям европейски кошмар?