Отборът на Австралия се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Азия, след като победи състава на на Сирия с 1:0 и има пълен актив от точки в Група "B". Единственото попадение в срещата бе дело на халфа Джаксън Ървайн, за когото това бе втори си гол в надпревалата.

Първата част завърши без попадения, но Ървайн успя да донесе победата на "кенгурата", след като откри резултата и при победата над Индия с 2:0 на старта. "Много съм доволен от играта ни в защита. Два мача запазваме вратата си суха. Можем още да се подобрим", сигурен е селекционерът на Австралия Греъм Арнолд.

В друг мач от същата група Узбекистан надигра Индия с 3:0. Узбеките си осигуриха успеха още през първата част, когато точни бяха Абосбек Файзулаев, Игор Сергеев и Шерзод Насрулаев.

Палестина - ОАЕ 1:1 в мач от турнира за Купата на Азия