Атлетико (Мадрид) победи като гост Реал Сосиедад с 2:0 в мач от последния 38-и кръг на испанската Ла Лига. Столичани откриха резултата още в 9-ата минута чрез Самуел Лино, който оползотвори хубаво подаване на Маркос Йоренте. В добавеното време на мача Рейнилдо оформи крайното 2:0.

В 61-вата минута на мача Такефуса Кубо от домакините бе близо до изравняване, като стреля силно в левия ъгъл, но Ян Облак успя да спаси топката, като я изпрати в корнер.

Десетина минути по-късно Анхел Кореа вкара втори гол за Атлетико, но страничният рефер бе вдигнал високо флага за засада. Малко преди втория гол за тима от Мадрид Саул Нигес бе изгонен от терена с втори жълт картон.

Атлетико (Мадрид) завърши шампионата на четвърто място в класирането, което му дава право да играе в Шампионската лига. Реал Сосиедад пък остана шести и ще играе в Лига Европа през следващия сезон.

Марио Ермосо е пред раздяла с Атлетико (Мадрид)