Реал Сосиедад направи пълен обрат и победи Майорка с 2:1 в мач от 25-ия кръг в Ла Лига.

Домакините от Майорка поведоха с 0:1 едва след 4 минути игра на терена. Антонио Санчес пое брилянтно високо подаване на границата на наказателното поле и забоде топката в долния ляв ъгъл, не оставяйки шанс на вратаря.

В 38-ата минута обаче Такефуса Кубо нанесе свиреп удар от границата на наказателното поле и топката влетя в левия ъгъл на вратата!

В добавеното време на първата част домакините останаха с човек по-малко. Антонио Раийо влезе в спор за съдията, който извади жълт картон. Рийо продължи да недоволства, а съдията на мача Пабло Гонсалес Фуертес не се поколеба да покаже нов жълт картон, което означаваше, че Раийо трябва да напусне терена.

Втората част беше изпъстрена с много смени и в двата състава с цел да се избегне паритета в срещата.

Когато всичко изглеждаше предрешено обаче Йон Пачеко завъртя топката дълбоко в наказателното поле и намери непокрит Микел Мерино, чийто удар отблизо с глава попадна в долния десен ъгъл зад гърба на вратаря, с което направи резултата с 2:1 в 93-ата минута.