Атлетико (Мадрид) победи Майорка с 1:0 като гост след фантастичен гол на Родриго Рикелме. С успеха "дюшекчиите" събраха 67 точки и са 4-ти, докато Майорка е 16-ти с 32 пункта.

Жирона - Барселона 4:2 в мач от Ла Лига

Реал (Мадрид) е шампион на Испания, след като Жирона пак посрами Барса

Селекцията на Мичел отново надви "блаугранас" с 4:2

Атлетико откри резултата в 5-ата минута с прекрасен гол на Родриго Рикелме. Той се обърна на границата на наказателното поле и с хубав удар по земя прати топката в мрежата. Три минути по-късно Майорка можеше да изравни. Антонио Раийо засече центриране, но ударът му с глава премина покрай десния страничен стълб.

В 30-ата минута Марио Ермосо бе близо до втори гол за "дюшекчиите". Той стреля от наказателното поле. Опитът му обаче срещна десния страничен стълб. 10 минути след началото на втората част Маркос Йоренте пробва късмета си, но ударът му премина над напречната греда.

В 79-ата минута домакините бяха близо до изравнителен гол. Сайл Ларин навлезе в наказателното пол и стреля в левия ъгъл. Ян Облак обаче показа класата си и спаси.

В следващия кръг Майорка ще приеме Лас Палмас, докато Атлетико (Мадрид) ще играе със Селта.

Реал Сосиедад - Лас Палмас 2:0 в мач от Ла Лига