Атлетик (Билбао) спечели с 2:1 дербито на Баската автономна област срещу Реал Сосиедад от 20-ия кръг на Ла Лига. И двете попадения за победителите отбеляза Алекс Беренгер преди почивката. В края на редовното време Сосиедад върна един от головете чрез Микел Оярсабал, но не успя да предотврати поражението.

След по-доброто начало домакините излязоха напред в резултата половин час след първия съдийски сигнал. Беренгер беше точен за 1:0.

Именно той удвои преднината на свой тим три минути преди почивката. Футболистите на Атлетик (Билбао) запазиха аванса си почти до края на мача. В 88-ата минута Микел Оярсабал се разписа за Реал Сосиедад, оформяйки крайното 2:1 за състава от Билбао.

Попадението бе проверено със системата за видеоарбитраж-ВАР за евентуална игра с ръка в хода на атаката на гостите, но в крайна сметка бе зачетено, защото не беше открито нищо нередно.

С този успех Атлетик (Билбао) събра 41 точки и се изравни с Барселона на третото място, но каталунците са с мач по-малко.

Съставът от Сан Себастиан вече четири мача е без победа и остава шести с 32 точки.