Реал (Мадрид) е все по-близо до титлата в Ла Лига след категоричен успех с 3:0 над Кадис у дома в мач от 34-ия кръг от испанския шампионат.

В 51-ата минута "лос бланкос" откриха резултата. Лука Модрич пое в половината на Кадис и даде пас по земя за Браим Диас, който простреля вратата на Ледесма за 1:0.

В 68-ата минута Реал (Мадрид) вкара втори гол. Браим Диас подаде успоредно за влезлия като резерва Джуд Белингам и англичанинът отблизо порази вратата на "жълтата подводница".

В 3-ата минута на добавеното време Начо се беше пуснал в атака и комбинира с Хоселу, за който остана най-лесното - да вкара в празната врата на Кадис за 3:0.

Барселона излиза в по-късен мач като гост на Жирона и при неуспех за тима на Шави Ернандес, то Реал (Мадрид) ще стане шампион за 36-и път в своята славна история.