Реал (Мадрид) надигра категорично с 4:0 Гранада в протоколен и за двата отбора мач от 35-ия кръг на Ла Лига. "Лос бланкос" вече си осигурили титлата и са се фокусирали върху финала на Шампионска лига, докато съперникът им изпадна от елита пред няколко кръга.

Напълно логично Карло Анчелоти експериментира със състава си и даде шанс на голяма част от футболистите, които през сезона записаха малко игрови минути.

Все пак Реал стигна до категорично победа. С два гола се отчете Браим Диас, а по един добавиха Арда Гюлер и Франсиско Гарсия.

След победата "кралете" са на върха в класирането с актив от 90 точки, на 15 пред втория Жирона. Гранада е предпоследен с 21.

След равностойно начало Реал постепенно взе инициативата. Към края на първата част гостите излязоха напред в резултата. Гарсия беше изведен на чиста позиция и не пропусна да се разпише.

В добавеното време на първата част Реал удвои преднината си. Арда Гюлер вкара от близко разстояние. Талантът получи чудесна асистенция от Гарсия.

След почивката "кралската" доминация продължи. В 49-ата минута Дани Себайос комбинира с Браим Диас, който направи резултата класически - 3:0.

Крайното 4:0 оформи отново Диас, след асистенция на Лука Модрич в 58-ата минута.

Реал Мадрид няма да получи трофея от Ла Лига в своя дом

Според правилата, титлата се връчва на новия й носител в неговия първи възможен мач