Атлетико (Мадрид) постигна важна победа с 1:0 над Селта в среща от 35-ия кръг на Ла Лига. Единственият гол в мача бе дело на  Родриго де Пол, който отбеляза с красив удар от воле в 84-ата минута. Това е шести пореден удпех за "дюшекчиите" срещу този съперник.

Първата част премина изцяло под доминацията на мадридчани, но Висенте Гуаита се справи с удари на Анхел Кореа, Родриго Рикелме и Маркос Йоренте и така почивката дойде при нулево реми. През второто полувреме галисийци най-после затрудниха Ян Облак и предизвикаха две добри негови намеси след изстрели на Яго Аспас и Фран Белтран. Последва обаче нов домакински натиск и така се стигна до 84-тата минута. Тогава при центриране от корнер на "рохибланкос" топката беше изчистена, но тя отиде при Родриго де Пол, който от границата на наказателното поле я овладя на гърди и с прекрасно воле я прати в мрежата за победния гол в мача.

След тази победа Атлетико (Мадрид) вече има 70 точки и още повече се затвърди на четвъртата позиция в класирането, с осем преднина пред петия Атлетик (Билбао). От своя страна Селта е на 16-ото място с 34 точки.

Майорка - Атлетико (Мадрид) 0:1 в мач от Ла Лига