Барселона постигна трета поредна победа в испанския шампионат. Каталунците дръпнаха с осем точки на върха спрямо Реал (Мадрид), триумфирайки като гост на шестия Бетис с 2:1. Селекцията на Шави Ернандес изигра поредния си интелигентен мач, в който дочакаха умело своя миг и нанесоха решителните си удари.

Първият от тях дойде в 65-ата минута. Барса бързо изпълни фаул в центъра, който свари неподготвена отбраната на севилци. Голяма част от работата свърши Алехандро Балде, който с прострелното си подаване по земя "принуди" бразилското крило Рафиня да се разпише на празна врата.

В 80-ата минута Роберт Левандовски успокои "блаугранас" с втори гол. Араухо отклони с глава след корнер, а топката достигна до Роберт Левандовски, който се завъртя и остави без шанс за реакция Руи Силва.

До края леко притеснение обзе редиците на водача в Ла Лига, след като Жул Кунде си отбеляза автогол. Оттам насетне Бетис опита всичко, но в крайна сметка трябваше да се примири с поражението от Барса.

Райо Валекано надви с 1:0 Виляреал като гост в среща от 19-ия кръг на Ла Лига