Испанският шампион Барселона постигна трета поредна победа, след като победи Лас Палмас с 1:0 тази вечер у дома, а успехът дойде по-трудно от очакваното.

Триумфалното попадение отбеляза Рафиня в средата на второто полувреме, като трябва да се подчертае, че три четвърти от мача Барса игра с играч повече заради червен картон на противниковия вратар Алваро Валес.

Хетафе - Севиля 0:1 в мач от Ла Лига

Севиля излъга Хетафе с ранен гол на Серхио Рамос

Ето подробности

Каталунците използваха мача с Лас Палмас, за да се отърват от жълти картони, така че Левандовски, Гюндоган и Кансело няма да играят срещу Кадис в следващия кръг, а всичко това е заради дербито срещу Реал (Мадрид) след две седмици.

Преди мача на Реал срещу Атлетик Билбао утре, Барса вече е на 5 точки зад лидерите в таблицата осем кръга преди края.