Барселона победи с минималното с 1:0 като домакин Майорка в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Ламин Ямал, който се разписа с красив удар в 73-ата минута.

В 21-вата минута Рафиня се свлече в наказателното поле след съприкосновение с Хосе Копете. След преразглеждане с ВАР се стигна до дузпа за Барселона. Илкай Гюндоган стреля към долния ляв ъгъл, но Предраг Райкович предугади намеренията му и спаси.

В 35-ата минута Жоао Феликс си нагласи топката на границата на наказателното поле и отправи прецизен удар към левия ъгъл, но топката премина покрай страничния стълб.

Две минути след това се стигна до поредната контузия в състава на Барселона. Рафиня получи травма, като бе принудително заменен от Фермин Лопес.

В последната минута от редовното време на първата част Фермин Лопес отправи хубав удар с глава точно под напречната греда, но Райкович успя да избие.

В 54-ата минута Ведат Муричи си освободи пространство за удар около точката за дузпата и засече с глава центриране от свободен удар, но бе спрян от напречната греда. Оказа се, че косоварят е бил в засада и попадението нямаше да бъде признато.

Само три минути по-късно Барселона отговори с греда на свой ред. Ламин Ямал проби в наказателното поле и нанесе удар към далечния десен ъгъл, но и неговият шут срещна напречната греда.

В 73-ата минута влезлият от резервната скамейка Роберт Левандовски пусна към Ламин Ямал, който напредна в наказателното поле с топка в крака и с изящен удар към горния десен ъгъл попари Райович, който нямаше шанс да спаси - 1:0.

Така каталунците събраха 61 точки и се изкачиха до второто място във временното класиране, откъдето изпревариха отбора на Жирона, който, обаче, е с мач по-малко. Лидер е Реал (Мадрид) с 5 повече, а гостите от Балеарските острови остават 15-и с 27.