Отборът на Барселона постигна много важен успех в 21-ия кръг на испанската Ла Лига. "Блаугранас" бяха опрени до стената, а слуховете за евентуално уволнение съвсем реални. Всички те обаче ще утихнат поне до следващия мач на колоса, лед като тази вечер "лос кулес" взеха визитата си на Бетис с 4:2. Гостите допуснаха изравняване от 0:2, но все пак блеснаха със стабилна психика и не изпуснаха трите точки.

Осасуна - Хетафе 3:2 в мач от Ла Лига

Осасуна надви Хетафе в голов екшън от Ла Лига

Ето как се разви двубоят

Страхотен мач за победителите изигра Феран Торес, който наниза хеттрик, а също така асистира и за гола на Жоао Феликс. Барса обаче остава на седем точки от върха, където към момента е Реал (Мадрид). Пребиваващият на позиция №1 обаче може да се смени след няколко часа, ако вторият Жирона вземе домакинството си на Севиля.

Барса поведе в 21-ата минута с известна доза късмет. При опит за подаване на Гюндоган топката се отклони в бранител на съперника и изведе Педри, който пусна успоредно към Феран Торес, а той нямаше проблем да насочи кълбото към опразнената врата.

в самото начало на втората част Барселона стигна до втори гол. Ямал проби и навлезе в наказателното поле. Той опита да центрира, а топката се удари в гредата и отиде при Феран Торес, който я прати в мрежата.

Иняки Пеня нямаше какво да направи в 56-ата минута, когато бе преодолян с великолепен изстрел от воле на Иско за 1:2.

Секунди по-късно "Бенито Виямарин" отново избухна. Подаване на Луис Енрике изненада защитата на Барса, а Иско бе по-бързо от Пеня и с акробатичен удар прати топката покрай него. Попадението първоначално бе отменено, но разглеждането с ВАР показа, че няма засада и резултатът бе изравнен.

Радостта в крайна сметка бе за гостите от Барселона. Огромна радост обзе поставения под напрежение Шави, след като "лос кулес" стигнаха до 2:3. Гюндоган започна акция от центъра, след което продължи към Торес, той елегантно подаде за Феликс, а португалецът с много технично изпълнение смълча феновете на домакините.

120 секунди по-късно Феран Торес оформи своя хеттрик, след като копна елегантно над стража на Бетис за крайното 2:4.

В следващия кръг Барселона играе с Виляреал, а Бетис гостува на Майорка.

Кражбата на века! Безобразен съдийски палячо подари победа на Реал (Мадрид) срещу последния Алмерия

"Белия балет" спечели двубоя с 3:2 след обрат