Жирона надви Бетис с 3:2 в мач от 30-ия кръг на Ла Лига. Двата отбора редуваха попаденията си, но накрая Жирона надделя в оспорваната битка. Пръв за Жирона се разписа Артьом Довбик след дузпа в 36-ата минута. Вилиан Жозе изравни в четвъртата минута на добавеното време на първата част. В 65-ата минута Довбик отново реализира, а Жозе отново изравни в 76-ата минуа. Кристиан Стуани донесе победното попадение на домакините от Жирона във втората минута на добавеното време на мача.

Домакините излязоха напред в 36-ата минута от дузпа след намесата на ВАР. Артьом Довбик застана зад топката и бе точен.

В добавеното време на първата част Вилиан Жозе успя да прехвърли вратаря на опонента и реализира за 1:1.

След почивката отново Довбик и Жозе бяха точни за тимовете си. В 65-ата минута Довбик изведе домакините още веднъж напред, но Жозе изравни в 76-ата.

Треньорът на Жирона Мичел смени Давид Лопес със Стуани, а това се оказа повече от перфектно решение за него, тъй като точно Стуани донесе победния гол на домакините за крайното 3:2.