Юношеските национали до 17 години победиха с класическото 3:0 връстниците си от Славия в контролен мач, който беше неофициален дебют за новия селекционер на формацията за родените след 1 януари 1998 година - Александър Димитров. Именно този отбор ще представя България на Евро 2015, на което страната ни е домакин следващото лято.

Първият мач на младите "лъвчета" под ръководството на Сашо Димитров се игра в Правец, където новият треньор беше събрал група от 23-ма футболисти на 4-дневен лагер.

Победата на България U17 над Славия U17 дойде след 2 гола на таланта от Лудогорец Светослав Ковачев и един на Тонислав Йорданов от Литекс. Йорданов отбеляза от пряк свободен удар преди почивката, а Ковачев беше точен през втората част.

Срещу юношите на Славия селекционерът Александър Димитров пусна в игра всички момчета, които беше повикал за първия лагер-сбор без контузените Сердар Юсуфов, Валентин Йосков и Кристиян Славов.

Играчите, които Александър Димитров повика за лагера в Правец:
ВРАТАРИ: Даниел Наумов (ЦСКА), Илиян Узунов („ДИТ"), Драго Петков („Локомотив" София)

ЗАЩИТНИЦИ: Мариян Димитров („ДИТ"), Димитър Савов („ Славия"), Сердар Юсуфов („ Лудогорец"), Кристиян Славов (ЦСКА), Петко Христов („Славия"), Живко Станимиров („Лудогорец"), Атанас Ташолов („Ботев" Пд.), Ангел Лясков („Литекс")