Турнир: efbet Лига Стадион: "Александър Шаламанов", гр. София Зрители: 204

КРАЙ НА МАЧА!

84′

Ангел Бастунов отстъпва мястото си на Красиан Колев.

74′

ГООЛ ЗА СЛАВИЯ! Макар да последва отпускане в "белите" редици, домакините свариха неподготвена противниковата отбрана, когато Роберто Райчев изведе Мартин Сораков сам срещу Петър Дебърлиев, разпъвайки мрежата му за 3:1.

64′

ГОООЛ ЗА ХЕБЪР! Въпреки вялото си представяне в мача, гостите от Хебър успяха да намалят пасива си. Мартин Михайлов напредна отдясно, комбинира с Олексий Збун, а той с гениално изпълнение матира стража Светослав Вуцов.

60′

ГООЛ ЗА СЛАВИЯ! Съставът на Златомир Загорчич увеличи аванса си благодарение на защитника Мартин Георгиев. При центриране от ъглов удар Галин Иванов надскочи двама от Хебър, подавайки топката именно на бранителя, чийто изстрел направи Петър Дебърлиев безпомощен.

57′

Ерол Дост заменя Чунг Нгуен До

50′

Владеене на топката: Славия София: 58%, Хебър: 42%.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЛУВРЕМЕ!

38′

Куентин Зеедорф е заменен от Мартин Сораков.

30′
Снимка 661028

Източник: startphoto.bg

20′

Владеене на топката: Славия: 70%, Хебър: 30%

15′

Шанс за Славия! Капитанът на домакините Галин Иванов реши чрез изстрел от далечна дистанция да преодолее Петър Дебърлиев, ала стражът се отличи с добра намеса.

10′

ГООЛ ЗА СЛАВИЯ! На фона на категоричното си предимство от началото на срещата, "белите" повеждат, след като Ертан Томбак проби по десния фланг, за да комбинира с Иван Минчев, който от непосредствена близост не сбърка.

9′

Жълт картон за Божидар Пенчев.

5′

Домакините определено започват по-вдъхновено двубоя, като гол на Галин Иванов бе отменен поради засада. При следващата атака Ертан Томбак се озова на добра позиция за обстрел, но топката профуча покрай гредата.

1′

14. Роберто Райчев 84. Стилиян Тисовски

Славия приема Хебър във важен и за двата отбора двубой от 29-ия кръг на efbet Лига. Мачът на стадион "Александър Шаламанов" в столицата е с начален час 17:45, а глевен съдия на срещата е Ивайло Стоянов.

Преди този мач и двата отбора се намират в опасната зона и имат равен брой точки - по 30. Пазарджиклии заемат 11-о място в класирането, докато "белите" са една позиция по-надолу. Десетият в таблицата Берое е на два пункта пред тях, така че успех за някой тим днес ще означава "изплуване" над чертата. Както е известно, отборите между седмо и десето място си гарантират оставане в елита и се борят за участие в бараж за евротурнирите.

Домакините ще търсят завръщане на победния път, тъй като са в неприятна серия от три загуби и едно равенство в първенството. През пролетния полусезон столичани изпитват затруднения, а след последното поражение от Арда (1:2) наставникът Златомир Загорчич разкри за проблеми в кухнята на клуба.

"Аз с шефовете не говоря изобщо", каза той след мача, с което подсказа, че нещата по оста треньор-ръководство не вървят гладко.

Преди седмица тимът на Любослав Пенев пък се върна на победния път след двете поредни загуби с 2:3 - от Ботев (Враца) и Крумовград. "Зелените" разгромиха Етър с 3:0, а надеждите на Ел Голеадор са футболистите му да повторят своето представяне и да запишат нов успех.

"Белите" ще трябва да се справят без петима основни футболисти, които са контузени - Велко Йеленкович, Емил Стоев, Тони Тасев, Денислав Александров и Кристиян Стоянов. Гостите нямат сериозни кадрови проблеми, а добрата новина е завръщането на Георги Вълчев, който пропусна последните две срещи на тима заради наказание.

Първата среща между днешните съперници по-рано през сезона завърши с минимална победа за състава от Пазарджик, след попадение на Георги Вълчев от дузпа в добавеното време.