Турнир: efbet Лига Стадион: "Александър Шаламанов", гр. София Зрители:

КРАЙ НА МАЧА!

Славия матира Ботев (Пловдив) и заплете битката за баражното седмо място

"Белите" спечелиха с 3:1

78′

ГООООЛ! 3:1! ВЛАДО НИКОЛОВ! 12 минути преди края на мача Славия нанесе трети решителен удар по "канрите". Владо Николов получи топката на десния фланг и се подигра с цели четирима играчи на Ботев, навлезе в наказателното поле и матира Кайзер за трети път.

69′

Жълт картон за Ерол Дост, който спря с борцов похват набиращия скорост Нвачукво.

56′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА СЛАВИЯ! В 56-ата минута Иван Минчев центрира топката от пряк свободен удар, а Виктор Генев я прати в мрежата с глава, но се оказа, че защитникът се е намирал в положение на засада. По този начин страничният съдия лиши Минчев от хеттрик от асистенции.

49′

В 49-а минута Владимир Николов мина на слалом през няколко защитници в жълто-черни екипи и стреля опасно, оплитайки топката в мрежата, но от външната ѝ страна...

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

40′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ТЪРТОВ! Пет минути преди почивката домакините останаха с човек по-малко. Георги Търтов влезе много опасно в краката на Нвачукво и първоначално съдията Давидов не го санкционира, но беше посъветван да преразгледа решението си с видеоповторение и не му трябваше много време, за да промени мнението си - директен червен картон за Георги Търтов.

36′

Жълт картон за Лъчезар Балтанов.

29′

ГООООЛ! 2:1! СЕКУЛИЧ! В 28-ата минута на мача Нвачукво навлезе опасно в наказателното поле и беше съборен от Георги Търтов, за което пловдивачани получиха дузпа. Мартин Секулич застана зад топката и стреля в страничната греда, но от тялото на Мартин Георгиев се върна в Секулич и при добавката си той не сгреши.

22′

ГООООЛ! 2:0! КЕРЧЕВ! Преднината на Славия беше удвоена в средата на първото полувреме. Иван Минчев получи топката на левия фланг и центрира великолепно в наказателното поле, където най-добре се беше позиционирал Венцислав Керчев, който с летящ плонж изпрати топката в мрежата на Ботев за втори път.

15′
Снимка 665822

Източник: startphoto.bg

5′

ГООООЛ! 1:0!! ТОНИ ТАСЕВ! Двубоят започна по отличен начин за домакините и те откриха резултата още в 5-а минута. Денислав Александров напредна по дясното крило и пусна пас по земя към Иван Минчев, който пък от своя страна съобразително подаде вляво към нахлуващия Тони Тасев. №88 в състава на "белите" не се нуждаеше от повече и технично опъна мрежата на "канарчетата" за 1:0.

1′

14 Роберто Райчев 46 Емил Найденов

Отборите на Славия и Ботев (Пд) се изправят един срещу друг в плейофен двубой от програмата на efbet Лига. Срещата на стадион "Александър Шаламанов" е с начален час 20:15.

В момента седмото място даващо право на участие в баража се заема от тима на ФК ЦСКА 1948, като точка зад "червените" е именно отборът на Ботев (Пловдив). "Канарчетата" обаче си осигуриха място в европейските клубни турнири, печелейки Купата на България и днешният двубоя се явява без особено значение за гостите. Не такъв обаче е случаят с домакините, които ще търсят задължителна победа.

Лятната ваканция започна по-рано за Велко Йеленкович

Контузи се

В първия мач от плейофите между двата тима, Славия се наложи с 1:0 в Пловдив.

При резултат различен от победата, "белите" на практика ще загубят всякакви шансове за седмата позиция.

Отборът на Златомир Загорчич се представя солидно в плейофите, като до този момент няма допуснат гол във вратата си. Ертан Томбак пропуска срещата заради наказание, като в лагера на "белите" контузени състезатели няма. Галин Иванов виси за два мача при следващ жълт картон.

За Ботев срещата пропускат Антоан Конте и Мохамед Брахими, които са наказани.

Главен съдия на срещата е Георги Давидов, с помощници Дениз Соколов и Красимир Миланов. С ВАР ще работят Петър Кузев и Никифор Велков. Делегат на БФС е Делян Асенов, а работата на реферите зорко ще наблюдава Венцислав Гаврилов.