Лудогорец вдигна за 13-ти пореден път шампионската титла на България. "Орлите" превърнаха сряда вечер в истински празник за своите фенове, след като разбиха Локомотив (Пд) с 3:0. "Смърфовете" направиха шпалир на опонента си не само преди мача, но и през всички 90 минути на "Хювефарма Арена", през които така и не намериха алтернатива офанзивните лудогорски действия.

С два гола за успеха на Лудогорец се отличи Руан Круз, който продължава гонитбата си с Александър Колев за голмайсторския приз на efbet Лига. Веднъж съумя да се разпише и националът на Швейцария - Квадво Дуа. Всички описани попадения паднаха още преди почивката.

Снимка 666144

Източник: startphoto.bg

Макар двубоят да имаше празничен характер, Лудогорец изглеждаше, че приема доста сериозно задачата си в сряда вечер. "Орлите" искаха да се реваншират на своите привърженици, след като в предходния кръг бяха паднали тежко при визитата си на Черно море с 0:4. В първите минути селекцията на Георги Дерменджиев пое пълен контрол над топката, но интересните положения пред завърналия се под рамката за Локо - Мартин Луков - липсваха.

Логичното се случи още в осмата минута, когато "орлите" намериха път към гола. Гостите се провалиха още при изграждането на атаката си, когато Иванов и Райнов не се разбраха помежду си. От неточността им се възползва Руан Круз, който набързо се ориентира в ситуацията и с мощен изстрел не остави шанс на Мартин Луков.

Проблемите за "смърфовете" продължиха и след само 120 секунди те инкасираха и второ попадение. Франциско Гомес - Сон, отправи отлично центриране в наказателното поле. Оливер Камдем странно защо не скочи при уж задаващия се въздушен двубой с Руан Круз, който с лесно с глава насочи към незащитения ъгъл на Луков за 2:0.

След като набързо си осигури комфортна преднина, Лудогорец допусна и опасност пред своята врата. Това се случи в 17-ата минута, когато след добри действия на Мартин Петков, Христо Иванов получи възможност да стреля от около десетина метра. Ударът му обаче попадна в шпагата на Педро Нареси.

Снимка 666143

Лудогорец можеше да сътвори класиката още преди изминаването на първите 30 минути в Разград. Другият нападател на "зелените" - Квадво Дуа, също получи своя шанс, след като получи прострелен пас на първа греда, ала техничното му отиграване с пета не намери целта.

Рик Джонатан е спряган за трансфер в Унион (Берлин), а ако съгледвачите на "железните" гледаха изявите му през следващите десет минути срещу Локо (Пд), щяха да останат доволни от видяното. Бразилецът сам си изработи две чудесни голови ситуации, ала така и не се стигна до това да празнува с шут в мрежата на Луков.

Снимка 666170

Комфортната преднина на Лудогорец отприщи и начало на индивидуалната надпревара между Руан Круз и Квадво Дуа за голмайсторския приз в шампионата. След двата гола на бразилеца, в 33-ата минута дойде време в головата фиеста да се включи и швейцарският национал. Сон напредна по крилото, след което комбинира с Рик Джонатан. Той пусна в "уличка" за Квадво Дуа, който си спечели позиция спрямо Паскалев и сам срещу вратаря покачи до 3:0.

Рик Джонатан продължи да търси гола си в мача, а през втората част надиграването му с Мартин Луков продължи. Опитният вратар обаче парира и последвалите добри ситуации пред бразилския техничар.

Локомотив (Пд) стигна до най-чистата си голова ситуация в 67-ата минута. Тогава Оливер Камдем проби по фланга и отправи подаване към наказателното поле. Ангел Лясков изпревари персоналния си пазач и отправи удар, който обаче премина над горната греда.

Снимка 666174

Търсен ефект или не, Ангел Лясков се оказваше футболистът, който излизаше в най-чисти ситуации за "смърфовете". Четвърт час преди края той беше изпуснат от Сонко Сундберг и отправи диагонален шут, който не намери далечния ъгъл на Падт.

Последният съдийски сигнал на Мариян Гребенчарски отприщи началото на шампионските празненства в "зелено-бяло" в края на които, капитанът Антон Недялков заслужено вдигна титлата за убедителния №1 у нас през кампания 2023/24. След това зрителите по трибуните бяха зарадвани с концерт на Борис Солтарийски и "Ку-Ку Бенд".

Снимка 666196

В следващия кръг за Лудогорец предстои протоколно гостуване на Левски, докато Локомотив (Пд) приема устремения към второто място ЦСКА.

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 3:0 (Развой на срещата по минути)