Турнир: efbet Лига Стадион: "Александър Шаламанов", гр. София Зрители: 937

Славия - Берое 3:0 в мач от efbet Лига

Славия прегази категорично латино селекцията на Берое

Тони Тасев и Владимир Николов отбелязаха головете за "белите"

87′

Племенникът на Кларънс Зеедорф - Куентин Зеедорф, дебютира за Славия в 87-ата минута. Той замени Венцислав Керчев.

83′

ГОООЛ! 3:0! ВЛАДИМИР НИКОЛОВ! Класическият резултат беше оформен в 83-ата минута на двубоя. Попадението беше изработено от две от резервите на Загорчич. Кристиян Стоянов изведе Владимир Николов на добра позиция, Ачинели излезе непредвидливо и беше прехвърлен технично от Николов.

77′

Загорчич смени Галин Иванов и Денислав Александров. На тяхно място в игра влязоха Емил Стоев и Чунг Нгуен До.

Снимка 653777

Източник: startphoto.bg

75′

Тони Тасев можеше да оформи своя хеттрик четвърт час преди края. Той завъртя топката по прекрасен начин от пряк свободен удар, но този път Ачинели внимаваше.

Снимка 653780

71′

Берое извърши и последните си две смени в мача. Пахаме и Еспиноза отстъпиха местата си на Каетано и Санети.

66′

ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ! В 66-ата минута Славия пропусна окончателно да убие интригата в мача, след като мощна тупалка на Иван Минчев се отби от сглобката на вратата на Ачинели.

Снимка 653779

62′

ВУЦОВ! Берое достигна до едно от най-добрите си положения в 62-ра минута, когато Вия проби по крилото и центрира в наказателното поле. Футболистите на Славия изчистиха, но на границата на наказателното поле дебнеше Карлос Алгара, който нанесе хубав удар, но още по-хубаво беше спасяването на Светослав Вуцов.

60′

Жълт картон за Кристиян Стоянов.

58′

Още един жълт картон за Берое. Получи го появилият се преди малко Викторио Вълков.

57′

Двойна смяна за Славия. Кристиян Стоянов замени Ерол Дост, а до края на мача ще играе и Владимир Николов, който се появи на терена на мястото на Николай Христов.

Снимка 653790

56′

Карлос Алгара получи жълт картон.

46′

Ачинели взе кардинални мерки на почивката и направи тройна смяна. Скуадроне отстъпи мястото си на Саломони, Гаврилов беше заменен от Камара, а Викторио Вълков зае мястото на Акинжогунла.

Снимка 653789

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

37′

ГОЛ! ТОНИ ТАСЕВ Е ТОЧЕН ОТ БЯЛАТА ТОЧКА! С изпълнението на дузпата този път се зае Тони Тасев и с шут в центъра на вратата не остави шансове на Ачинели - 2:0!

35′

ВТОРА ДУЗПА ЗА СЛАВИЯ! В 35-а минута "белите" получиха втора дузпа от Владимир Вълков. Тони Тасев получи великолепен пас от Иван Минчев, навлезе в наказателното поле на Берое и беше съборен Ачинели.

Снимка 653781

24′

Велко Йеленкович влезе опасно в краката на футболист на Берое и официално предупреден от Владимир Вълков.

22′
Снимка 653783

21′

ПРОПУСК! С изпълнението на наказателния удар се нагърби Галин Иванов. Капитанът на Славия стреля ниско по земя в левия ъгъл, но нацели гредата.

20′

Скуадроне протестираше срещу решението на рефера и получи първия жълт картон в мача.

18′

В 18-а минута Ертан Томбак се строполи в наказателното поле след контакт с Енцо Еспиноза, търсейки дузпа. Владимир Вълков първоначално остана безмълвен, но беше привикан от колегите си във ВАР, за да прегледа повторение на ситуацията и отсъди дузпа за Славия!

Снимка 653784

7′

ГОЛ! ТАСЕВ! 1:0!! Славия успя да открие резултата след само 7 минути игра. Денислав Александров открадна топката в полето на Берое, проби по десния фланг и центрира към Тони Тасев, който със страхотен плонж заби кълбото в мрежата на заралии.

4′

Новата звезда на Берое - Себастиян Вия, изработи добро положение за гостите още в 4-та минута и топката достигна до Вини Трибуле в наказателното поле. Голмайсторът на старозагорци пое топката с гръб към вратата, обърна се и нанесе удар, но покрай гредата.

1′

14 Роберто Райчев

Отборите на Славия и Берое се изправят един срещу друг във втория мач от съботната програма на efbet Лига. И двата тима не са особено доволни от своя точков актив и със сигурност ще търсят победата на стадион "Александър Шаламанов".

Славия се готви по време на паузата главно в Турция и изигра общо шест контроли. В тях момчетата на Заги записаха две победи, две равенства и две загуби.

Куентин Зеедорф попадна за сефте в групата на Славия

Вижте избраниците на Златомир Загорчич

Само преди няколко дни столичният тим се подсили с нападателя Николай Христов, който преди това изкара пробен период в клуба и дори отбеляза няколко попадения по време на паузата. В днешната група за мача пък попадна и Куентин Зеедорф, който от няколко месеца има договор със Славия, но заради проблеми с документите все още няма официален дебют. Иначе племенникът на легендата Кларънс Зеедорф взе участие в контролите на тима. Аут за днешния двубой са Георги Търтов, Мартин Сораков и Кристиан Добрев.

Берое проведе подготовката си изцяло в България и изиграха също шест контроли. В тях старозагорци записаха три победи, две равенства и една загуба.

Ачиари: Ще мислим мач за мач

"В момента клубът продължава да работи в намирането на един или двама нови нападатели"

Рокади в тима на Берое през зимния трансферен прозорец имаше, като тимът се раздели с няколко футболисти и се подсили с други. Заралии се разделиха и с голмайстора си Сантиаго Годой, който замина под наем в Дефенса и Хустисия, но родният тим взе парична сума. Добрата новина е, че голямата звезда Себастиан Вия игра в контролите и дори вкара няколко гола. Предстои да видим дали той ще направи и официален дебют за заралии.

Главен съдия на срещата ще бъде Владимир Вълков, с помощници Красимир Миланов и Георги Минев. С ВАР ще се занимават Радослав Гидженов и Георги Стамболджиев. Делегат на БФС е Иво Марков, а рабтотата на реферите зорко ще следи Ичко Лозев.

Чичо Венци: Има 4-5 момчета от съдиите, които така са хванати ниско долу, че няма мърдане