Отборът на Милан затвърди своето възходящо представяне с важна победа при домакинството си на Лече. "Росонерите" нямаха проблем с Лече и надвиха "джалоросите" с 3:0 на своя "Сан Сиро".

Срещата бе решена за едно полувреме, през което се случиха всички фундаментални събития в дома на "Дявола". Кристиан Пулишич даде ранен аванс на Милан в 6-ата минута, а четвърт час по-късно, Оливие Жиру напълно смачка самочувствието на гостите.

Те пък останах с човек по-малко секунди преди паузата, когато Кръстович беше изгонен с директен червен картон.

След паузата Милан очаквано намали интензитета на своето представяне, но това не попречи и трети гол да падне в мрежата на Фалконе. Той беше дело на Рафаел Леао. Ясин Адли се отличи с чудесен пас, намерил португалския национал в наказателното поле, който се възползва от ситуацията и стреля ниско за класиката.

Разгромът можеше да бъде и още по-голям, но гредата по-напред в двубоя разтресе Тео Ернандес.

Триумфът остави Милан на второто място в таблицата, като преднината спрямо третия Ювентус е 9 точки. Лече е на тринадесетото място и все още не е сигурен за своето спасение.