Юношеския тим на Лудогорец до 14 години спечели турнира за Купата на Българския футболен съюз. "Разградчани" тримфираха над Славия с 1:0. Финалният двубой се изигра на стадион "Ивайло", във Велико Търново.

"Орлетата" показаха нокти, разпериха криле и заслужено вдигнаха трофея. Победният гол за "зелените" отбеляза Ахмед Якуб още в 12-ата минута на срещата.

В началните минути "столичани" създадоха опасни ситуации за Лудогорец след статични положения. През цялото време мачът се задържа двуостър, като не липсваха атаки и към двете врати. Момчетата на Емилиян Петров и Димчо Ненов обаче демонстрираха отлични умения както в атака, така и в защита, с което опазиха мрежата си суха, а с това си осигуриха победата в мача, както и трофеят.

"Момчетата бяха дисциплинирани, играха на високо ниво, с което успяха да задържат резултата и изпълниха поставените задачи", заяви гордият наставник на Лудогорец U14, Емилиян Петров.