Съперникът ни в европейските квалификации Кипър беше разбит с 1:4 при гостуването си на Швейцария в контролна среща, която е и дебют за Отмар Хицфелд начело на домакините на тазгодишното Европейско първенство. Швейцарците поведоха с 2:0 още преди да е изтекъл половин час от началото на мача с попаденията на Валентин Щокер и Хакан Якин.

И двамата вкараха с глава след центрирания на ветерана Блейс Н'Куфо. 10 минути преди почивката кипърците върнаха едно попадение чрез Константинос Маркидис, след като защитникът Стелиос Окаридес му центрира почти от аутлинията. Дебютантът Алмен Абди изпълни фаул в 72-ата минута и на метър от голлинията
Ален Неф вкара третото попадение. Абди, който замени Валон Бехрами, центрира и за 4-ия гол, дело на Йохан Фонлантен.

Състав на Кипър: Антониос Йоргалиди (53- Михалис Морфис), Николау, Христу, Хараламбус, Гарпоцис, Христостомос Михаел (53- Стелиос Окаридес), Христофи (72- Алекос Алеку), Константинос Макридис, Хараламби (75- Костас Марангос), Ефстатиос Алонефтис (67- Павлу), Михалис Константину (50- Йоанис Окас)
жълт картон: Константинос Маркидис (Кипър).