90′
Турнир: Суперкупа на Испания Стадион: "Ал-Ауал Парк", гр. Рияд (Саудитска Арабия) Зрители:
90′

Нито секунда добавено време! КРАЙ НА МАЧА!

Реал (Мадрид) разби Барселона за Суперкупата на Испания

"Кралете" победиха каталунците с категоричното 4:1

80′

В 80-та минута на мача вратата на Барселона се превърна в стрелбище. Първо Браим Диас стреля, но Пеня спаси, после Жул Кунде изчисти топката от голлинията след удар на Белингам, а третият удар към вратата премина встрани.

В ответната атака и Барса можеше да отбележи, но изстрел на Феликс беше спасен с вещина от Лунин.

71′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА АРАУХО! 20 минути преди края на мача кошмарът за каталунците се задълбочи. Роналд Араухо фаулира Винисиус в центъра на терена, а реферът му показа втори жълт картон и го прати преждевременно по душовете.

Снимка 649238

Източник: Gettyimages

64′

ГОООЛ! РОДРИГО! 4:1!! В 64-та минута Реал (Мадрид) нанесе четвърто кроше на Барса. Тони Кроос получи топката на дясното крило и прехвърли фланга на атаката с пас по конец към Винисиус. Бразилецът опита да намери Белингам в наказателното поле, но Жул Конде пресече опита му. Защитникът на Барселона обаче прати топката право в краката на Родриго, който мигновено прониза каталунците за четвърти път.

63′

Жълт картон за Антонио Рюдигер, който фаулира Феликс в центъра на терена.

54′
Снимка 649240

53′

Втората част започна по-предпазливо от Реал, но момчетата на Анчелоти дебнат за опасни контраатаки и при една от тях можеха да увеличат преднината си в 53-та минута но Пеня спаси изстрела на Белингам.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+5′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ! Секунди преди да чуем последния съдийски сигнал за край на първото полувреме, Педри стреля опасно към вратата на Реал от границата на наказателното поле, но топката мина сантиметри от целта.

43′

Първи жълт картон и за футболистите на Реал. Получи го най-голямата звезда на тима - Джуд Белингам.

42′

Педри получи жълт картон.

39′

ГОООЛ! ВИНИСИУС Е ТОЧЕН ОТ ДУЗПА! ХЕТТРИК НА БРАЗИЛЕЦА! В 38-ата минута Родриго центрира от десния фланг, а Араухо задържа Винисиус с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за Реал. Потърпевшият се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и технично прати топката в левия ъгъл за 3:1, оформяйски своя хеттрик след само 39 минути игра.

Снимка 649233

37′

Жълт картон за Араухо.

33′

ГОООЛ! 2:1!! ЛЕВАНДОВСКИ! Каталунците намалиха изоставането си в 33-та минута на двубоя. Момчетата на Шави организираха атака по левия фланг и се стигна до центриране в наказателното поле, защитник на Реал изчисти с глава, но само за да види как Левандовски хвана топката от воле от границата на наказателното поле и изпъна мрежата на символичните домакини!

26′

ШАНС ЗА БАРСЕЛОНА! Малко след преполовяването на първата част Феран Торес се откъсна зад отбраната на Реал и стреля по диагонал с десния крак, но Лунин демонстрира класата си и спаси с крак.

12′

ГРЕДА! Барселона бързо можеше да върне едно попадение, но изстрел на Феран Торес от границата на наказателното поле се отби от напречната греда!

Снимка 649235

10′

ГОООЛ! 2:0! ВИНИСИУС!!! Само две минути по-късно "кралете" удвоиха преднината си. Родриго проби по дясното крило и центрира по земя успоредно на голлинията, а Вини се хвърли с краката напред и засече кълбото за 2:0!

Снимка 649232

8′

ГОООЛ! 1:0! ВИНИСИУС! Двубоят започна в отлично темпо и двата отбора си размениха по няколко опасни атаки, а в 8-ата минута символичните домакини откриха резулата. Топката попадна в Белингам в средата на терена, а англичанинът изведе Винисиус сам срещу вратаря на Барса. Бразилецът хладнокръвно прати топката покрай Пеня и изведе Реал напред в резултата.

1′

14. Хоселу 39. Ектор Форт

Отборите на Реал (Мадрид) и Барселона се изправят тази вечер от 21,00 часа в спор за Суперкупата на Испания, който ще се проведе в столицата на Саудитска Арабия Рияд. Големият мач ще бъде излъчен ефира на bTV Action.

Двата гранда са с най-много отличия, като каталунците са ликували 14 пъти, а белите - 12. Миналата година радостта бе за Барса, а успехът с 3:1 донесе първия трофей на Шави, а впоследствие бившият магически халф добави и титлата в Ла Лига. Реал пък спечели Купата на краля и от тази гледна точка е справедливо точно тези два тима да си оспорват отличието.

Изхождайки от моментното състояние, белите са в ролята на фаворити. В дербито обаче това не означава нищо - в последното Ел Класико през октомври Барса надиграваше съперника и удари две греди, след като Гюндоган откри резултата, но с две късни попадения Белингам подпечата успеха на мадридчани.

С дълбочина в състава и впечатляваща физическа форма Реал на полуфинала прекърши с 5:3 (3:3) след продължения коравия градски съперник Атлетико.

Хората на Анчелоти не трепнаха, когато в началото губеха с 0:1, а десетина минути преди края на редовното време и с 2:3.

Точно грешката на Кепа Арисабалага при автогола на Антонио Рюдигер най-вероятно ще му коства титулярното място и във финала ще пази украинецът Андрей Лунин.

Очакванията са привлеченият под наем от Челси страж все пак да получи последен шанс днес, след което да му бъде показана вратата.

Барселона от своя страна надви с 2:0 Осасуна без да блести, но Ел Класико е сцена, на която не можеш да икономисваш сили и затова ни чака вълнуващ финал.

Шави: Барселона дърпа Реал (Мадрид) напред

"Те са по-силни, когато и ние сме силни"