Отборът на Арсенал продължава с фантастичното си представяне във Висшата лига от началото на 2024 година. Селекцията на Микел Артета се поздрави с шеста поредна победа, триумфирайки и този път с разгромен резултат. Този път в жертва на "топчиите" падна Нюкасъл, който беше прегазен на "Емиратс" с 4:1.

Джо Харт спира с футбола

Вижте кога

По този начин лондончани все още вярват в голямата си мечта за титлата, бидейки на само две точки от временния лидер Ливърпул. Нюкасъл пък е едва осми и тази година трудно ще повтори постижението си от сезон 22/23, когато финишира в Топ 4.

Резултатът беше открит в 17-ата минута, когато Букайо Сака центрира добре от корнер, а това принуди Свен Ботман да си отбележи автогол. "Топчиите" удвоиха своята преднина в 23-ата минута. Тогава Габриел Мартинели овладя топката почти на аутлинията, след което пусна пас към връхлитащия Кай Хавертц. Германецът нямаше пощада и отблизо разстреля сънародника си Лорис Кариус за 2:0.

Голямата звезда на тима Букайо Сака сътвори класиката в 64-ата. Английският национал демонстрира огромната си класа, навлизайки от крилото и с левия крак запрати кълбото в далечния ъгъл.

Осъдиха на доживотен затвотр бивш играч на Евертън

Ето кой

Категоричното 4:0 бе оформено от поляка Кивиор. Той се бе пласирал на първа греда при центриране от корнер и с глава отклони в мрежата на Кариус.

Шест минути преди края юношата на "топчиите" - Джо Уилок се разписа, но в полза на настоящия му клуб Нюкасъл. Нападателят се възползва от подаване на Дан Бърн и отблизо с глава реализира под напречната греда на Давид Рая.

На 4 март Арсенал има наглед лесно гостуване на почти обречения в битката за спасение тим на Шефийлд Юнайтед. Нюкасъл ще опита да се върне на победния път срещу Уулвърхемптън. Преди това "свраките" имат ангажимент и за ФА Къп срещу Блекбърн.

Манчестър Юнайтед - Фулъм 1:2 в мач от Висшата лига

Срам за Манчестър Юнайтед! Фулъм удари "червените дяволи" насред "Олд Трафорд"