90+4′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Естади Олимпик Луис Компанис, гр. Барселона (Испания) Зрители:
90+4′

Край на срещата!

90+3′

Хвича е сменен от Сирил Нгонге.

90+2′

Още една пропусната възможност за италинаския тим. Хвича Кварацхелия получи топката на удобна позиция, но ударът му излезе в аут.

90′

Четири минути добавено време!

83′
Снимка 657097

Гол за Барселона! 3:1! Левандовски уби интригата! Каталунците изградиха великолепна атака, при която резервата Сержи Роберто изведе Левандовски на стрелкова позиция и полският нападател с лекота реализира трети гол в полза на домакините.

81′

Какъв пропуск! Най-добрата възможност за Наполи от началото на второто полувреме. Оливера центира отляво, защитниците на Барселона бяха съсредоточили вниманието си върху Осимен и оставиха Линдстрьом абсолютно непокрит, но датчанинът от непосредствена близост изпрати топката с глава в аут.

81′

Рафиня отстъпи мястото си на Жоао Феликс.

81′

79′

Распадори се появи на терена вместо Траоре.

77′

Още веднъж Мерет демонстрира класата си след удар на Рафиня.

69′
Снимка 657095

Отменен гол за Барселона! Ламин Ямал реализира трети гол за каталунците, но попадението му не бе признато.

След центриране от корнер Левандовски нанесе удар с глава, Мерет изби. Получи се карамбол, при който озова Араухо пряти топката в гредата, след което Ламин Ямал от 1-2 метра бе точен, но голът на младока не бе зачетен заради засада.

64′

Йеспер Линдстьом смени Матео политано в състава на Наполи.

64′

Жълт картон за Траоре.

64′

Матиас Оливейра замени Марио Руи.

63′

Италианците изпуснаха отлична възможнст за изравняване.

Политано центрира отляво, Кубарси не се разбра с Тер Стеген и не успя да изчисти топката с глава,  Топката попадна във Виктор Осимен, който върна към Франк Ангиса, но Роналд Араухо блокира неговия шут.

61′

Двойна смяна в отбора на домакините. Фермин Лопес и Андреас Кристенсен отстъпиха местата си на Сержи Роберто и Ориол Ромеу.

61′
55′

Алекс Мерет с великолепна намеса след удар на Рафиня.

47′
Снимка 657092

Опасен шут на Каварацхелия, който не попадна в очертанията на вратата на домакините.

45′

Второто полувреме започна!

45+5′

Край на първата част!

45+3′

Официално предупреждение и за играч на Наполи. Получи го Жуан Жезус.

45′

Три минути добавено време.

44′

Жълт картон за Ламин Ямал за нарушение срещу Марио Руи.

35′

Какво спасяване на Тер Щеген! "Партенопеите" бяха много близо до изравняване на резултата. Марио Руи центрира в наказателното поле, където Джовани Ди Лоренцо отправи удар с глава, но германският вратар на каталунците изби акробатично в корнер.

30′
Снимка 657088

Гол за Наполи! 2:1! Амир Рахмани върна интригата! Италианците организираха добра атака, Матео Политано намари отлично непокрития Рамани в пеналта на домакините и косовският национал без забавяне изпрати топката във вратата.

21′

Първи жълт картон в срещата, получи го защитникът на Барселона Андреас Кристенсен.

17′
Снимка 657087

Гол за Барселона! 2:0! Жоао Кансело! Каталунците изпратиха своите съперници в тежък нокдаун, след като реализираха втори гол само две минути след като откриха резултата. Домакините организираха бърза контраатака, Ламин Ямал намери Рафиня, който финтира Ди Лоренцо и стереля. Ударът му срещна гредата, но при добавката Кансело не сгреши и удвои преднината на Барса.

15′

Гол за Барселона! 1:0! Фермин Лопес! Най-активният от началото на мача в редиците на "блаугранас" Фермин Лопес откри резултата. Той получи отлично подаване от Рафиня и с премерен удар изпрати топката в мрежата.

Снимка 657085

13′

Фермин получи пас от дълбочина, измъкна се от двама бранители на италианския шампион, но ударът му отново не намери целта.

9′

Фермин Лопес нахлу мощно и отправи удар по диагонала от границата на наказателното поле, който, обаче, премина встрани от вратата на гостите.

5′

Първи удар в очертанията на една от двете врати, отправи го Виктор Осимен, но Тер Щеген спаси.

1′

39. Ектор Форт 81. Джакомо Распадори

Отборът на Барселона приема тази вечер от 22,00 часа Наполи в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Първата среща в Неапол завърши 1:1 и каталунците имат предимство още повече, че историята на сблъсъците с Наполи е строго в тяхна полза.

Италианският тим има кошмарна статистика срещу испански тимове във фаза елиминации, като от от 9 дуела е излизал победител само веднъж - срещу Валленсия в 1/32-финалите на турнира за Купата на УЕФА през сезон 1992/1993 година.

Барселона излиза със самочувствие тази вечер. След първия двубой в Неапол тимът на Шави Ернандес демонстрира стабилност и в три поредни срещи не допусна гол, като спечели два от тях - Хетафе (4:0), Атлетик Билбао (0:0) и Майорка (1:0).

Днешните гости пък успяха да надвият Ювентус с 2:1, да разгромят Сасуоло с 6:1 на чужд терен, но записаха и две разочароващи равенства от по 1:1 срещу Каляри и Торино.

Шави: Срещу Наполи е мачът на сезона за Барселона