Турнир: Европейски първенства Стадион: "Ред Бул Арена", гр. Лайпциг Зрители:

Португалия - Чехия 2:1 в мач от група F на Евро 2024

Късна драма в Лайпциг! Португалия обърна Чехия с гол в продълженията

"Мореплавателите" изтръгнаха победата с попадение на Франсиско Консейсао

90+3′

ГООООООООООООООООООООООООЛ! КОНСЕЙСАО! Синът на португалската легенда Серджио Консейсао - Франсиско Консейсао, се възползва от грешка на Хранац секунди преди края. Отбелязалият си автогол защитник му заложи топката в близост до вратата на чехите след центриране и нападателят на Порто се разписа за крайното 2:1.

86′

Отменен гол за Португалия! Пет минути преди края на мача португалците избухнаха в бурна радост, но тя се оказа за кратко. Топката беше центрирана в наказателното поле, а Роналдо стреля в гредата. Последва точна добавка от Диого Жота, но се оказа, че при подаването към Роналдо е имало засада.

81′

СОУЧЕК! Чехия имаше прекрасна възможност да измъкне победата в 81-вата минута, но изстрелът на Соучек от дъгата мина покрай лявата греда.

69′

1:1!!! АВТОГОЛ НА ХРАНАЦ! Резултатът беше изравнен в 69-а минута, след като топката беше центрирана в накзателното поле на Чехия, а там Мендеш стреля с глава, но след намесата на вратаря кълбото се удари в крака на Хранац и влетя в собствената му врата за 1:1. Изключително нелеп автогол.

Снимка 670196

Източник: Gettyimages

62′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! 0:1!!! ПРОВООООООООООД! Португалците бяха наказани в 62-рата минута, когато, противно на случващото се на терена, чехите успяха да поведат в резултата с първото си сериозно голово положение. Това стана след страхотен удар на Провод от дъгата на наказателното поле, който остави вратаря на "мореплавателите" безпомощен.

Снимка 670197

58′

Жълт картон за Патрик Шик.

55′

Десет минути след подновяването на играта Рубени Диаш сервира топката в наказателното поле, Роналдо нанесе удар, но след рикошет в чешки защитник тя излезе в корнер. След ъгловия удар Жоао Кансело нанесе коварен удар, но Станек спаси.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

Снимка 670184

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

39′

Малко преди почивката видяхме и първия жълт картон в мача. Той дойде след очевидна симулация от Рафа Леао, който падна малко пред наказателното поле, но реферът видя отлично ситуацията и санкционира справедливо наглия португалец.

Снимка 670187

32′

РОНАЛДО! Четвърт час преди почивката португалците създадоха най-чистото си положение до този момент. Магьосникът Бруно Фернандеш даде зашеметяващ извеждащ пас за 39-годишния Кристиано Роналдо, ала голямата звезда на Португалия пропиля шанса след намеса на стража на Чехия. Повторенията показаха, че може и да е имало засада при подаването към Роналдо, но страничният съдия остана безмълвен, така че сме длъжни да регистрираме този пропуск на голямата звезда на Ал Насър.

Снимка 670185

25′

Натискът на Португалия се засилваше, а в средата на първото полувреме Бруно Фернандеш създаде няколко опасни ситуации пред вратата на чехите, но те все пак оцеляха.

8′

В 8-ата минута станахме свидетели на първата по-интересна ситуация пред една от двете врати. Рафа Леао напредна по левия фланг и центрира в наказателното, а там Кристиано Роналдо успя да нанесе удар с глава, но топката мина встрани от вратата.

Снимка 670181

1′

10. Бернардо Силва 25.Павел Шул
8. Бруно Фернандеш 22. Томас Соучек (капитан)
26. Франшишко Консейсао 26. Матей Юрашек

Отборите на Португалия и Чехия стартират мачовете от група F на Европейското първенство по футбол.

Португалците са сред основните фаворити за триумф на Евро 2024 заради голямото качество в състава си. Тимът ще бъде предвождан от своя капитан Кристиано Роналдо, за когото това ще бъде рекордно шесто Европейско първенство. Още един аргумент за големите шансове на "мореплавателите" в турнира е невероятното им представяне в квалификационния цикъл.

Румъния - Украйна 3:0 в мач от група E на Евро 2024

Румъния се подигра с фаворизираните украинци, сътворявайки първата голяма изненада на Евро 2024!

Страхотен мач за северните ни съседи и класически успех с 3:0

Те спечелиха своята група по безапелационен начин, спечелвайки всичките си десет мача при голова разлика 36:2. По-рано тези месец иберийците изиграха цели три контроли, за да се подготвят за първенството в Германия. Те записаха победи с 4:2 над Финландия и 3:0 над Ейре, но загубиха с 1:2 от Хърватия.

Чехите не са сред големите претенденти за европейската титла, но не бива да бъдат подценявани. Те също се класираха директно за турнира, след като завършиха на второто място в своята квалификационна група. Съставът на Иван Хашек записа 4 успеха, 3 ремита и 1 поражение, като отстъпи на спечелилия групата Албания само заради показателите в директните мачове помежду им. В дните преди началото на Евро 2024 отборът изигра две контроли, като първо спечели с убедителното 7:1 срещу Малта, а след това постигна трудна победа с 2:1 над Северна Македония.

Двата тима имат общо пет мача помежду си, като статистиката е категорично в полза на Португалия: четири поредни успеха за тях, докато чехите спечелиха само първия мач на Европейското първенство през 1996 година. Последните две срещи помежду им бяха преди по-малко от две години, като "мореплавателите" постигнаха две победи в Лигата на нациите: с 2:0 като домакин и с 4:0 като гост.