Грузия и Чехия изиграха вълнуващ двубой от група "F", завършил 1:1 на стадион  Фолкспаркщадион" в Хамбург. Жорж Микаутадзе от дузпа изведе напред "кръстоносците" в самия край на първото полувреме.

Във втората част обаче чехите заиграха по-уверено и благодарение на Патрик Шик наваксаха пасива си в 58-та минута.

Резултатът не е изгоден за двата отбора, които са с по 1 точка в актива си. Турция е първи в групата с 3 пункта, колкото има и Португалия.

Снимка 670971

Фаворитът в днешния сблъсък отбор на Чехия притисна сериозно съперника си и в рамките на минута пропусна две чисти голови положения. Във втората минута първо Аадам Хложек отправи удар от непосредствена близост, който Гиорги Мамардашвили отрази, но топката попадна в Патрик Шик, чийто изстрел отново бе спасен от стража на Валенсия.

Селекцията на Иван Хашек закономерно разпечата вратата на грузинците в 22-та минута, ала попадението не бе признато, тъй като на повторението се видя, че Aдам Хложек докосва неправомерно топката с ръка.

Снимка 670964

Преломният миг в мача настъпи в края на полувремето, когато при центриране на Хвича Кварацхелия защитникът на Виктория (Пилзен) Робин Хранач опита с тяло да блокира удара на съперник, ала топката рикошира в ръката му. Реферът Даниел Зиберт първоначално не отсъди дузпа, което наложи асистентите на ВАР да извършват проверка, която установи, че бранителят е нарушил правилата. Зад топката застана Жорж Микаутадзе, с чието изпълнение матира Индриж Станек за 1:0.

Въпреки преживения амок от инкасираното попадение, съставът на Чехия моментално се впусна в атака, за да възстанови паритета. Дълбоко в добавеното време на полувремето Патрик Шик пое подаване от свой съотборник, след което нанесе изстрел, предизвикал качествена намеса на Гиорги Мамардашвили.

Снимка 670972

На фона на превъзходството си от началото на второто полувреме, Чехия заслужено се добра до изравнително попадение. В 58-та минута при центриране от корнер Ондрей Лингър засече топката с глава, кълбото срещна левия страничен стълб и се озова в Патрик Шик, а той на празна врата се разписа за 1:1.

Последва импулс в редиците на Чехия, след като в 65-та минута Матей Юрашек пробва с удар от далечна дистанция да реализира втори гол за Чехия, принуждавайки Гиорги Мамардашвили да избие топката. встрани.

Снимка 670969

Натискът на постепенно се засилваше, с което отбраната на Грузия изпитваше сериозни проблеми. В 77-та минута Матей Юрашек проби отляво, успя да центрира коварно към наказателното поле на Грузия, където Моймир Читил с глава стреля покрай гредата. До края на срещата играчите в бяло положиха неуспешни усилия да се преборят за успеха.

Грузия - Чехия 1:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата ще се играе в Хамбург, с начален час 16:00