Хърватия изненада тима на Португалия и записа победа с 2:1 като гост в приятелски мач. Капитанът и голямата звезда на португалците Кристиано Роналдо не взе участие в мача.

Двубоят започна отлично за Хърватия, която имаше право да изпълнява дузпа още в самото начало. С изпълнението се нагърби капитанът на тима Лука Модрич и в 8-ата минута се разписа за 0:1.

Второто полувреме пък започна по перфектен начин за португалците, които изравниха още в 48-ата минута след гол на Диого Жота, разписвайки се за 1:1.

Хърватия обаче доста бързо успя да излезе напред в резултата отново. Анте Будимир реализира чрез добавка за 1:2.

И за двата отбора предстои участие на Евро 2024. Португалците са в група с Турция, Чехия и Грузия, докато хърватите са в група с Испания, Италия и Албания.