Един от фаворитите Франция стартира с успех Европейското първенство! "Петлите" се наложиха над коравия тим на Австрия в мач от група "D" с 1:0. Попадението дойде след автогол на Максимилиан Вьобер, който бе предизвикан от звездата на Франция Килиан Мбапе.

Австрия - Франция 0:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата ще се проведе в Дюселдорф, с начален час 22:00

Още преди да са изминали и 10 минути от срещата Франция заплаши много сериозно вратата на австрийците. Килиан Мбапе проби и с отличен рейд навлезе в наказателното поле. Той отправи силен удар към вратата, но Патрик Пентц съумя да спаси.

Снимка 670014

Въпреки това отборът на Австрия след това показа изключително добра игра и тимът се държеше изключително равностойно. Те доста често отнемаха топката на "петлите" и успяваха да стигнат до наказателното поле на съперника си. Французите на свой ред опитаха да ги натискат, но не успяваха да създадат опасно положение пред вратата на австрийския тим.

В 32-ата минута австрийците отново успяха да отнемат топката и се отправиха стремително към наказателното поле на "петлите". Кристоф Баумгартнер подаде към Конрад Лаймер, който стреля, но топката се озова право в ръцете на Майк Менян.

В 36-ата минута атаките на футболистите на Ралф Рангник взеха своя връх. Австрийците обаче пропуснаха страхотна възможност. Марсел Забицер намери Кристоф Баумгартнер, който остана сам срещу вратаря Менян. Баумгартнер обаче не успя да преодолее стража, който успя да покаже и завиден рефлекс и да избие с крак.

Само две минути по-късно късметът се усмихна на "петлите", които излязоха напред в резултата след автогол на Максимилиан Вьобер, който се опита да изчисти с глава, но топката се озова в мрежата. Преди това Килиан Мбапе проби страхотно отдясно и на практика той провокира автогола на Вьобер, пускайки изстрел в наказателното поле.

Снимка 670013

Във второто полувреме френският тим имаше възможност в 55-ата да вкара второ попадение. Килиан Мбапе успя да се възползва от грешка в защитата на Австрия и излезе очи в очи с вратаря. Мбапе шутира, но топката премина в аут.

Около 66-ата минута "петлите" сериозно вдигнаха оборотите и набързо достигнаха до три опасни положения. Първо, Гризман можеше да прати топката във вратата на австрийския тим. След това изстрел на Жул Кунде бе блокиран. А накрая Маркюз Тюрам бе спрян от вратаря Пентц.

Снимка 670012

В 83-ата минута Маркюз Тюрам шутира към вратата, но изстрелът му бе слаб и попадна право в ръцете на вратаря.

До края на мача така и не се стигна до попадение на никой от двата тима и така французите спечелиха трите точки от този двубой.