Българският национален отбор по баскетбол до 20 години записа стратегическа победа в третия ден на Европейското първенство в дивизия "B", което се провежда в София.

Момчетата на Константин Папазов се наложиха с 69-56 над Словакия и постигнаха втори успех в надпреварата. Срещата беше много оспорвана и след първата четвърт резултатът беше равен 14-14. Българите стабилизираха играта си в защита и се оттеглиха на почивката след 35-22.

Александър Везенков: Трябва да оправдая гласуваното ми доверие

Везенков: Трябва да оправдая гласуваното ми доверие

"Много се радвам, че преминах в този клуб"

В третата част Георги Митровски получи 5 фаула и словаците успяха да намалят разликата на седем точки 49-42. Гостите стигнаха до равенство 49-49, но Мирослав Васев вкара 5 точки. Иван Алипиев наниза две тройки и заедно с Мартин Коцев увеличиха преднината на българите.

Мирослав Васев завърши с 24 точки, 4 борби и 3 асистенции. Иван Алипиев и Йордан Минчев завършиха с по 14 точки. Матей Дъргон записа за Словакия 19 точки.

Днес е почивен ден на Евро 2018, а утре от 18:15 часа е важната четвърта среща с Молдова.