Тимът на Австрия победи Словакия с 2:0 като гост в контрола, играна в Братислава и остава само с една загуба в последните си 13 мача.

Кристоф Баумгартнер даде преднина на гостите още в шестата секунда. Попадението бе най-бързото, регистрирано в международния футбол на национално ниво.

С него бе подобрен рекордът на Лукас Подолски за Германия в мач срещу Еквадор през 2013-а година, когато нападателят реализира в седмата секунда.

24-годишният Баумгартнер пое топката от Михаел Грегорич, спринтира от центъра на терена, преодоля трима защитници и прати топката във вратата на Словакия за 1:0.

Второто попадение падна в последните минути на двубоя. Андреас Вайман бе точен в 82-ата минута от близко разстояние за крайното 2:0 в полза на Австрия.