Виляреал и Барселона завършиха при равенство 2:2 в среща от 30-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят бе белязан от скандалното съдийство на Санчес Мартинес, който подпря сериозно каталунците.

Реферът отсъди несъществуваща дузпа за Барса, която Неймар реализира в 41- ата минута. Преди това спести и червен картон на Жерар Пике - защитникът докосна топката с две ръце, за да спре Денис Суарес, който излизаше сам срещу Браво.

Другият гол за "Ла Месия" бе дело на Иван Ракитич. Той откри резултата в 20- ата минута.

"Жълтата подводница" се добра до равенство след попадение на Бакамбю и автогол на Жереми Матийо.

Виляреал - Барселона 2:2
0:1 Иван Ракитич - 20'
0:2 Неймар - 41', дузпа
1:2 Бакамбу - 57'
2:2 Жереми Матийо - 63'

Виляреал: Асенхо, Бейли, Руис, Марио, Рукавина, Кастилейо, Бруно, Тригерос, Денис Суарес (Исла - 74'), Солдадо (Баптистао - 83'), Бакамбу (Адриан - 71')

Барселона: Браво, Пике (Матийо - 55'), Масчерано, Роберто, Алба, Бускетс, Арда (Алвеш - 57'), Ракитич, Меси, Неймар, Луис Суарес