Селта Виго постигна важен успех с 3:2 пред собствена публика срещу Виляреал в мач от 34-ия кръг от испанското първенство.

Алберто Морено даде аванс за "жълтите" след 12 минути игра, а само пет по-късно Санти Комесаня получи червен картон и остави гостите в намален състав.

Селта Виго - Лас Палмас 4:1 в мач от Ла Лига

Селта Виго разби Лас Палмас, а Яго Аспас блесна със страхотен мач

Вижте подробности

Яго Аспас изравни в 22-ата минута от дузпа, а Йорген Странд Ларсен направи пълен обрат с попадението си шест минути преди почивката.

В 65-ата минута Гонсало Гедеш възстанови равенството, но осем минути преди края на редовното време Аспас асистира за Анастасиос Довикас, който реализира победния гол в полза на "небесносините".

Селта се изкачи до 15-то място в класирането с 34 пункта, докато Виляреал е на девета позиция с 45 точки.

По-късно днес Валенсия приема Алавес. Двубоите Севиля-Гранада и Райо Валекано-Алмерия също са в неделя.