Барселона бе на път да запише първата си загуба през този сезон, но успя да навакса два гола пасив при гостуването си на Гранада, да да стигне до равентство - 2:2 в мач от деветия кръг на Ла Лига. Намиращият се зоната на изпадащите тим, поведе още в 17 секунда след гол на Браян Сарагоса. Отново той удвои в 29-ата минута. Тимът на Шави Ернандес не само правеше пропуски в защита, но в отсъствието на Роберт Левандовски не успяваше да реализира и положенията си в атака. Ламин Ямал върна един гол в добавеното време на първата част, като така се превърна в най-младия реализатор в историята на Ла Лига. Барса стигна до равенството чак в 86-ата минута след попадение на Сержи Роберто. След това Сарагоса удари гредата, а в добавеното време гол на Феликс бе отменен заради засада.

След това равенство Барселона заема третата позиция в Ла Лига с актив от 21 точки, на три зад лидера Реал (Мадрид) и на една след състава на Жирона.

Гранада пък остава в зоната на изпадащите, като се намира на 19-о място с с 6 точки