Крумовград и Пирин Благоевград завършиха 2:2 в двубой от 25-ия кръг на efbet Лига. Домакините от Крумовград отбелязаха два бързи гола още в началото на срещата. В 7-ата минута се разписа Диего Рапосо, а в 11-ата Джунейт Али удвои резултата. В третата минута на добавеното време на първата част се разписа и Александър Йорданов за Пирин след дузпа. А в 83-ата минута Бенгюзов изравни.

Снимка 657663

Източник: startphoto.bg

Двубоят започна много силно за крумовградчани и още в 4-ата минута Димитър Тонев получи топката и отправи изстрел към вратата, но тя мина покрай целта.

Едва 3 минути по-късно Александър Колев получи топката, който я свали с гърди към Диего Рапосо, а той с много хубав удар я вкара във вратата. Имаше съмнения за засада, но след преразглеждане на ситуацията, голът беше признат.

В 11-ата минута Джунейт Али покачи за 2:0. Александър Колев центрира в наказателното поле на Пирин, а там Арно изчисти топката с глава, която се озова в краката на Джунейт Али. Той стреля, а кълбото рикошира в краката на Лазар Боянов и след това се озова във вратата на Максим Ковальов.

Снимка 657664

В 43-ата минута Крумовград спокойно можеше да води с 3:0, но гредата спаси благоевградчани. В наказателното поле топката попадна на главата на Колев, който стреля, но уцели левия страничен стълб на вратата на Ковальов.

В добавеното време на първата част Андрей Йорданов реализира гол от дузпа. Данило Полонский финтира Калоян Пехливанов, който го застъпи по левия крак и падна на земята, а съдията показа бялата точка. Йорданов беше този, който трябваше да изпълни дузпата и той се справи страхотно, реализирайки в центъра на вратата.

Втората част започна с възможност за Пирин още в първите секунди. Асен Дончев центрира в наказателното поле на Крумовград, където Данило Полонский стреля, но направи пропуск.

Снимка 657662

В 75-ата минута Пирин имаше още една възможност да изравни. Пред Арно се откри възможност в наказателното поле на Крумовград. Той шутира, но Янко Георгиев улови топката.

Благоевградчани положиха всички усилия да намерят изравнителния гол. И това се случи в 83-ата минута, когато Венцислав Бенгюзов се разписа за 2:2 след технично изпълнение.

Крумовград - Пирин 2:2 (Развой на срещата по минути)

Срещата в Пловдив стартира в 12:45 часа