Барселона записа шеста победа от 6 мача в Ла Лига. "Каталунците" сразиха с 3:0 като гости Жирона и уверено продължават да водят във временното класиране. Адай Бенитес (17) и Горка Ирайсос (48) си отбелязаха автоголове, а в 70-ата точен бе Луис Суарес.

Тимът на Ернесто Валверде събра 18 точки и е начело в първенството. Жирона е 15-и с пет пункта.

Снимка 314132

Ернесто Валверде даде шанс на Алейш Видал в титулярния състав като го постави редом до Лионел Меси и Луис Суарес в предни позиции. Именно бившият футболист на Севиля създаде първата опасност в срещата, като с удар по диагонала затрудни вратаря на домакините, който изби. В 12-ата минута Дъглъс Луис стреля опасно, но Тер Щеген с мъка успя да избие.

Атлетико (Мадрид) спря Севиля за върха и на свой ред притисна Барселона

Атлетико спря Севиля за върха и на свой ред притисна Барса

Гостите не успяха да се противопоставят на съперника си

В 17-ата минута Барселона поведе. Капитанът на Жирона Адай Бенитес си вкара автогол, като не успя да избие един удар на Жорди Алба и прати топката в собствената си врата. В 36-ата минута Ракитич отправи хубав и плътен удар от 23 метра, топката се отклони леко и профуча много близо до лявата греда на Ираисос.

Снимка 314133

В началото на второто полувреме "каталунците" вкараха втори гол, който отново бе дело на играч на Жирона. Алеиш Видал напредна отдясно и пусна с пета към Суарес, който прескочи топката, което заблуди вратаря Горка Ирайсос и стражът я заби в собствената си врата - 0:2.

Домакините имаха две добри възможности да върнат поне едно попадение, но Дъглъс Луис и Олунга не успяха да се възползват от шансовете, които се откриха пред тях. В 70-ата минута Луис Суарес сложи край на интригата в срещата с трети гол. Уругваецът се измъкна от защитата на Жирона и с удар в близкия ъгъл оформи крайното 0:3.