Жирона победи Алавес с 3:0 на "Естадио де Монтеливи" в мач от 17-ия кръг в Ла Лига. Два гола за каталунците отбеляза Артьом Довбик, а едно попадение добави Порту.

Двубоят започна с натиск от страна на Жирона. В 23-ата минута Ян Куто получи топката в наказателното поле на Алавес, но Антонио Сивера отрази. Артьом Довбик стреля от добавка и порази целта, за да изведе своя тим напред в резултата.

Ян Куто навлезе отдясно в наказателното поле на Алавес в 42-рата минута и сви топката за Порту, който отправи изключително прецизен изстрел от границата на наказателното поле и удвои преднината за Жирона преди почивката.

Жирона продължи да бъде изключително активен и през второто полувреме. В 59-ата минута Хави Лопес повали опонент в собственото си наказателното поле и каталунците получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана по безапелационен начин от Артьом Довбик, който вече има 10 гола на сметката си в Ла Лига.

Андони Горосабел можеше да върне едно попадение за Алавес в 61-ата минута, когато стреля от границата на наказателното поле на Жирона, Пауло Гасанига направи феноменално спасяване и отрази.

Капитанът на Алавес Рубен Дуарте се опита да изненада Гасанига с удар от далечна дистанция в 89-ата минута, но топката срещна напречната греда.

Така Жирона вече има 44 точки и се върна върха, като вече е едноличен лидер в Ла Лига. Алавес пък остава на 13-а позиция с актив от 16 точки.

Барселона  - Жирона 2:4 в мач от Ла Лига

Не е до късмет! Жирона шокира Барселона с четири гола, за да поведе еднолично в Ла Лига