Отборът на Севиля пропусна възможността да излезе начело в класирането на испанското футболно първенство.

Съставът от Андалусия загуби гостуването си на Атлетико (Мадрид). Успех в столицата щеше да увеличи точковия актив на гостите на 16 - с една повече от Барселона, но това така и не се случи.

Коке: Диего Коща не бива да смята, че титулярното място му е гарантирано

"Винаги съм се радвал, когато един важен играч се присъедини към екипа"

Атлетико не само не позволи на опонента си да стигне до гол, но в големи периоди от сблъсъка контролираше случващото се на терена.

След нулево първо полувреме, резултатът бе открит секунди след почивката. Автор на гола за столичани стана Ферейра-Караско, за когото това беше поредно попадение за състава.

Снимка 314071

Двайсет минути преди края Гризман сложи точка на спора, ознаменувайки доброто си представяне днес с гол за оказалото се и крайно 2:0.

Така "дюшекчиите" събраха общо 14 точки в актива си - с една повече от днешния си съперник и една по-малко, но и мач пасив от лидера Барселона.

Ето и стартовите състави, на които заложиха двамата треньори в началото на двубоя:

АТЛЕТИКО: Облак, Луис, Върсалко, Савич, Ернандес, Габи, Саул, Коке, Караско, Гризман, Вието

СЕВИЛЯ: Рико, Меркадо, Карисо, Лангле, Кароле, Навас, Банега, Н'Зонзи, Васкес, Сарабия, Муриел