Жирона изигра нов впечатляващ мач в Ла Лига и бързо си върна първото място в първенството. Сензацията на шампионата се наложи с 5:1 над Севиля у дома и отново изпревари с точка Реал (Мадрид), който днес спечели сблъсъка срещу последния Алмерия след куп скандални решения на съдиите.

Кражбата на века! Безобразен съдийски палячо подари победа на Реал (Мадрид) срещу последния Алмерия

"Белия балет" спечели двубоя с 3:2 след обрат

Каталунският тим първи получи гол, когато Ромеро Бернал се разписа за Севиля в 10-ата минута, но това само ядоса домакините.

Само за 6 минути централният нападател Артьом Довбик наниза хеттрик, а отборът на Мичел за пореден път този сезон показа прекрасен футбол.

През втората част Виктор Циганков покачи на 4:1, а в края се разписа и Кристиан Стуани.

Бетис - Барселона 2:4 в мач от испанската Ла Лига

Барселона показа по-здрави нерви и подчини Бетис насред "Бенито Виямарин"

Каталунците със зрелищен успех 4:2

Жирона е водач в класирането с 52 т. пред Реал с 51 и Барселона с 44. Лидерът обаче има и мач повече от двата гранда. Кошмарът за Севиля продължава и отборът е само на точка над зоната на изпадащите.