Атлетик (Билбао) победи Жирона с 3:2 като домакин в среща от 25-ия кръг на Ла Лига. Мачът се играе на стадион "Сан Мамес" в страната на баските.

Единственият гол през първата част отбеляза Алекс Беренгер още във 2-ата минута. Второто полувреме започна по отличен начин за каталунците и след само 4 минути игра те изравниха.

Манчестър Сити ще вземе играч на Жирона

През лятото

Радостта на футболистите на Жирона обаче беше за кратко, след като до 60-а минута те допуснаха нови две попадения, а точни за баските бяха Беренгер (56') и Уилямс (60').

Ерик Гарсия върна интригата в мача четвърт час преди края, но силите на Жирона не стигнаха за повече и те отстъпиха с 2:3.

След поражението Жирона вече изостава с 6 точки от първия Реал (Мадрид), а Атлетик (Билбао) е на 5-о място с 49 пункта.