Жирона постигна убедителна победа с 4:1 над Кадис в двубой от 32-ия кръг на Ла Лига и по този начин на практика си гарантира участие в евротурнирите през следващия сезон, тъй разликата спрямо 7-ия Бетис 6 кръга преди края стана цели 20 точки.

Каталунците заемат третата позиция във временното класиране с 68 точки в актива си, докато Кадис остава 18-и с 25 точки в актива си.

Головата фиеста на "Монтиливи" започна още в 9-ата минута, когато Савио центрира добре в наказателното поле, намирайки Ерик Гарсия, който с глава порази вратата на гостите от Андалусия.

Три минути след това гол на Артьом Довбик не бе зачетен заради засада.

Това обаче не попречи на Иван Мартин да удвои аванса на домакините в 22-ата минута, когато с удар от движение засече подадената му от Мигел Гутиерес Ортега топка право в левия ъгъл на вратата.

Девет минути преди края на редовното време Рожер Марти центрира от ъглов удар в наказателното поле на каталунците, където Гонсало Ескаланте прати топката в мрежата, като Гацанига успя да я изчисти, но не и преди тя да е минала голлинията с целия си обем.

Авансът от три гола бе възстановен още в следващата атака, когато Порту вкара гол, завършвайки добра атака с бързи подавания на Жирона.

Валенсия - Бетис 1:2 в мач от Ла Лига