Григор Димитров показа не само страхотна стабилност, но и изящни удари при смазващото 6:1, 6:2, с което детронира Стан Вавринка на Мастърса в Монте Карло.

Швейцарецът допусна цели 24 непредизвикани грешки в първия сет, а в моментите, в които се опитваше да се закрепи в разиграванията, талантът ни изригваше с впечатляващи отигравания.

Ето един от хотшотите на мача, в който Григор първо пласира страхотен минаващ удар, който обаче Вавринка успя да достигне и след това завърши точката с безупречно покритие на мрежата.

Това беше първата точка в седмия гейм на сета, а в крайна сметка Димитров проби това подаване на съперника и затвори сета, след което продължи доминацията си за експресната 55-минутна победа.