Отборът на Кремонезе с българския национал Валентин Антов в състава си не успя да спечели промоция в италианската Серия "А". Съставът от Кремона загуби гостуването на Венеция с 0:1. В първата среща победител не бе излъчен и мачът завърши 0:0.

Единственият гол в мача бе отбелязан в 24-ата минута. Като автор на попадението бе Кристиан Гиткайер. 34-годишният датски футболист вкара поредното си попадение този сезон, което се оказа с цената на промоция.

Валентин Антов започна титуляр в срещата, но в 86-ата минута бе заменен, а на негово място се появи нападател - Даниел Циофани. Това обаче не даде резултат и промяна в резултата не настъпи.

Футболистите на Кремонезе владееха инициативата през по-голямата част от мача, като имаха 63% владение на топката. Те създадоха двойно повече голови положения и отправиха тройно повече удари от своя съперник, но това не се оказа достатъчно.

Вальо Антов и Кремонезе не пречупиха Венеция в първия им сблъсък за влизане в Серия "А"