Григор Димитров се класира за 1/8-финалаите на"Ролан Гарос". Българинът победи квалификанта Зизу Бергс (Белгия) с 6:3, 7:6 (4), 4:6, 6:4 в мач, който започна в петък, но бе прекъсван няколко пъти от дъжд преди да бъде отложен за днес при резултат 1:0 сета за българина и 2:1 гейма за него във втората част.

При доиграването на срещата, което се състоя на централния корт "Филип Шатрие", Григор допусна много непредизвикани грешки, но все пак успя да се поздрави с успеха. Така българинът повтори класирането си от миналата година в Париж. Тогава той бе победен на осминафиналите от Александър Зверев.

Съперник на Димитров на 1/8-финалите ще бъде Хуберт Хуркач. До този момент двамата са играли един срещу друг пет пъти, като българинът е спечелил всички мачове. Последната им среща бе на Мастърса в Маями, където Григор победи трудно в три сета на осминафиналите.

Хуркач се справи с Шаповалов и чака Гришо на 1/8-финалите на "Ролан Гарос"