Отборът на Леганес се заврна в Ла Лига след 4 години. "Синьо-белите" победиха Елче с 2:0 у дома в мач от последния кръг в Ла Лига 2.

Успехът за Леганес дойде с попадения на Мигел де ла Фуенте и Хуан Крус през първото полувреме, като по този начин "краставичарите" завършиха на върха в Ла Лига 2 със 74 точки.

Втори в крайното класиране остана Валядолид със 72 точки, който загуби с 1:2 гостуването си на Тенерифе.

Ейбар завърши трети след успех срещу Овиедо в голов спектакъл, завършил 4:3 на "Мунисипал де Ипуруа", с който събра 71 точки.

Четвъртата позиция бе за Еспаньол, който завърши сезона с убедителен домакински успех с 4:0 над Картахена и 69 точки в актива си.

Спортинг Хихон също ще играе в плейофите за влизане в елита на Испания, след като събра 65 точки с победата си с 1:0 като гост на Елденсе.

Място в плейофите намери и Овиедо, който въпреки загубата от Ейбар, остана 6-и със 64 точки. Толкова има и 7-ия Расинг Сантандер, претърпял загуба от втория отбор на Виляреал с 0:1 като гост.