Световният №2 Яник Синер се класира за 1/4-финалите на "Ролан Гарос". Италианецът постигна обрат срещу представителя на домакините Корентен Муте и се наложи 2:6, 6:3, 6:2, 6:1. Така той ще срещне Григор Димитров в следващата фаза.

Световният номер 79 взе първата част на мача, като спечели с 6:2 за 42 минути, но след това Синер вкара двубоя в коловоза, който искаше и логично спечели за общо 2:37 часа.

По този начин отпадна и последният френски състезател на "Ролан Гарос".

Срещата бе изключително емоционална, а Корентин Муте направи някои много силни неща, а и няколко пъти на практика взриви публиката.

Мачът започна мечтано за Муте, който стартира с пробив, защити го и направи още един, с което поведе с 3:0 в първия сет. Той спечели и четвъртия гейм, а после направи и трети пробив за 5:0. Едва в този момент Яник Синер се окопити и върна един пробив, но после двамата размениха по един гейм, за да може Муте да поведе в мача.

Вторият сет започна по подобен начин - с пробив на Муте, което ентусиазира публиката на централния корт в Париж. Радостта им обаче трая кратко, защото Синер върна пробива, а след това направи нов за 4:2, а до края на сета нямаше проблеми да изравни общия резултат.

Третият сет започна с пробив, но този път на Яник Синер. Той направи още един такъв за 4:1, като само трябваше да завърши започнатото и да затвори частjа и поведе в мача.

Последната четвърта част започна отново с пробив на Синер, който поведе с 1:0, а след това спечели сервирането си за 2:0. След размяна на по един гейм се стигна до втори пробив за Синер, който поведе с 4:1.

Французинът имаше шанс да върне един от пробивите в шестия гейм, но Синер се справи и поведе с 5:1. Световният №2 стигна до два мачбола, като реализира още първия от тях, след като Муте изпрати топката в мрежата и така приключи двубоя.

Великолепен Григор Димитров отново пречупи Хуркач и се класира за 1/4-финалите на "Ролан Гарос"