120+1′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Фелтинс Арена", гр. Гелзенкирхен Зрители:
120+1′

Край на мача!

115′

Дьомбер получи жълт картон.

105′

Вече се играе второто продължение.

105′

Двамата голмайстори за Англия тази вечер Белингам и Хари Кейн бяха заменени от Конса и Галахър.

105′
105+1′

Първото продължение завърши.

105′

Една минута добавено време.

104′

Пропуск на Пекарик!

Словакия беше близо до това да възстанови равенството, след като Петер Пекарик бе оставен непокрит на далечната греда в малкото наказателно поле, но ударът му мина над вратата.

91′

ГОЛ ЗА АНГЛИЯ! ХАРИ КЕЙН!

Веднага след като първото продължение започна Англия нанесе нов тежък удар по ошашавените словаци. Резервата Айвън Тони направи асистенция за непокрития Хари Кейн, който с удар с глава отблизо направи пълен обрат.

Снимка 672335

90′

Начало на първото от двете продължения на срещата.

90+7′

Край на редовното време. Предстоят продължения!

90+5′

ГОЛ ЗА АНГЛИЯ! ДЖУД БЕЛИНГАМ!

При една от последните си атаки в мача англичаните стигнаха до изравнително попадение. След изпълнение на тъч Марк Гехи отклони с глава, а Белингам реализира фантастичен гол със задна ножица.

Снимка 672336

90+3′

Голмайсторът Шранц е заменен от Норберт Дьомбер.

90′

Шест минути продължение на мача!

84′

Коби Мейну е заменен от Еберечи Езе.

81′

ГРЕДА!

Деклан Райс бе много близо до това да изравни резултата, но мощният му удар се отби в страничния стълб на пазената от Мартин Дубравка врата.

81′

Юрай Куцка напусна терена, Матуш Беро се появи в игра.

81′

Ласло Бенес смени Ондрей Дуда.

78′

Пропуск на Хари Кейн!

След центриране от фаул нападателят на "Трите лъва" бе оставен непокрит, но ударът му с глава мина покрай вратата.

77′

Петър Пекарик получи официално предупреждение за нарушение срещу Фил Фодън.

66′

Първа промяна и в отбора на Англия. Киърън Трипиър е заменен от Коул Палмър.

61′

Двойна смяна в състава на Словакия, Лукаш Хараслин отстъпи мястото си на Томаш Суслов, а Роберт Боженик се появи в игра вместо Давид Стрелец.

61′
55′

Късмет за "трите лъва"!

Джуд Белингам изпълни несъсредоточено фаул в централната зона и изпрати топката право в краката топката на Стрелец. Словакът опита да прехвърли атрактивно излезлия извън на наказателното поле Пикфорд, но сантиметри го разделиха от целта.

50′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА АНГЛИЯ!

Малко след началото на второто полувреме Фил Фодън изпрати топката във вратата на Словакия, след подавено на Хари Кейн. Радостта на албионците, обаче, трая само няколко секунди, тъй като след преглед със системата ВАР попадението бе отменено.

Снимка 672331

45′

Второто полувреме на мача започна.

45+4′

Край на първата част.

45′

Три минути добвано време.

44′

Жълт картон и за Милан Шкриниар.

25′

ГОООООООООООООООООООЛ ЗА СЛОВАКИЯ! ШРАНЦ!

"Соколите" отново успяха да хванат английската защита неподготвена, Давид Стрелец изведе великолепно Иван Шранц, а той с хладнокръвно изпълнение откри резултата.

Снимка 672322

17′

Четвърти жълт картон в мача след само седемнадесет минути игра. Получи го Джуд Белингам заради опасно влизане в краката на Хараслин.

13′

Още един жълт картон в мача. Този път той е за Юрай Куцка от отбора на Славакия, заради извършено нарушение срещу Киърън Трипиър.

12′

Още една пропусната възможност на състава воден от Франческо Калцона. Лукаш Хараслин получиизвеждащ пас зад гърба на Кайл Уокър, влезе в наказателното поле и стреля, но Марк Геухи успя да блокира неговия удар.

10′

Удар на Трипиър от изгодна позиция, който бе изключително неточен.

7′

Второ официално предупрежедние за английски футболист, след само седем минути игра. Получи го Букайо Сака за груба игра.

5′

Какъв пропуск! Лукаш Хараслин проби през центъра на английската защита и намери вляво Давид Ханцко, той опита остро подаване, но никой от неговите съотборници не успя да го засече.

3′

Центиралният защитник на Англия Марк Гуехи стана първият футболист в срещата, които получи жълт картон. Той бе санкциониран за задържане на противников играч.

Снимка 672318

1′

25. Адам Уортън

Отборите на Англия и Словакия ще се срещнат в мач от осминафиналите на Евро 2024. Срещата ще се проведе в Гелзенкирхен и стартира в 19:00 часа.

Победителят от този мач ще се изправи срещу Швейцария на четвъртфиналите. Швейцарците детронираха вчера европейския шампион Италия.

"Трите лъва" превъзхождат словаците в директните сблъсъци, като в шест мача имат пет победи и едно равенство срещу тях.

В група "C" обаче възпитаниците на Гарет Саутгейт изиграха три неубедителни мача (1 победа и 2 равенства). Въпреки това англичаните застанаха на първо място в групата си с пет точки.

"Трите лъва" попаднаха в много по-лесния поток и няма как да срещнат преди финала Германия, Франция, Белгия, Португалия и Испания.

Словакия на свой ред успя да се измъкне от изключително оспорваната група "Е", в която и четирите тима записаха по победа, равенство и загуба и завършиха с равен брой точки - 4. Поради тази причина головата разлика беше решаваща тук и тя отреди на словаците третото място и сблъсък с Англия.

Под голяма въпросителна е поставено участието на Киърън Трипиър. Саутгейт се надява опитният играч на Нюкасъл да бъде готов, но ако не може да започне, като ляв бек ще стартира бранителят на Астън Вила Езри Конса.

Фил Фоудън ще запази титулярното си място, а младият талант на Манчестър Юнайтед Коби Мейну може да получи шанс от първата минута и да партнира на Деклан Райс.

Англия - Словакия 2:1 в мач от Евро 2024

Англия посече драматично храбрите словаци и се класира за 1/4-финалите на Евро 2024

Белингам и Хари Кейн донесоха успеха на "Трите лъва"