Турнир: Европейски първенства Стадион: "РайнЕнергищадион" гр. Кьолн Зрители:
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

90+2′

Две минути преди края на добавеното време Англия можеше да изтръгне победата чрез Коул Палмър, който се озова на стрелкова позиция, но в удара му нямаше сила и Ян Облак улови топката с лекота.

88′

Антъни Гордън заменя Фил Фодън.

84′

Kиърън Трипиър отстъпва мястото на Трент Александър-Арнолд.

77′

Жълт картон за Фил Фодън.

74′

Шанс за Англия! "Трите лъва" се осмелих да атакуват по-смело вратата на Ян Облак, когато най-добрият опорен полузащитник в света Деклан Райс (Англия) си освободи пространство за изстрел, ала топката профуча покрай десния страничен стълб.

72′

Яка Бийол е официално предупреден.

71′

Саутгейт изуми футболния свят! Голмайсторът на Челси Коул Палмър се появява в игра на мястото на Букайо Сака.

68′

Жълт картон за Марк Гехи.

66′

Владение на топката: Англия: 75%, Словения: 25%.

59′
Снимка 671565

46′

Чудо на чудесата! Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт реши най-накрая да сбъдне мечтата Коби Мейну, който заменя Конър Галахър, като по този начин дебютира на европейско първенство едва на 19 години.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 671547

45′

ПОЛУВРЕМЕ!

34′

Възпитаниците на Гарет Саутгейт отправиха два точни удара, които изобщо не затрудниха вратаря Ян Облак.

22′

Ерик Янжа си изкара жълт картон.

20′

Гол на Букайо Сака е отменен поради засада.

16′

Жълт картон за Киърън Трипиър.

5′

Въпреки че е считан за аутсайдер в днешния двубой, Словения пропусна нелоша възможност да отбележи. Нападателят Бенджамин Шешко получи подаване от свой съотборник в наказателното поле на Англия, за да стреля с глава в обсега на Пикфорд.

1′

26. Коби Мейну 26. Йосип Иличич

Англия се изправя срещу Словения в последен двубой в група "С" на Евро 2024. Срещата ще се играе на "Райн Енерги Щадион" в Кьолн и стартира в 22:00 часа.

На Англия е достатъчна точка, за да се класира за елиминациите. Победа пък ще осигури първо място в групата. За "трите лъва" е важно да оглавят групата, защото ще избегнат сблъсък с Германия още на 1/8-финалите.

При поражение от Словения и победа на Дания, тимът на Гарет Саутгейт пак има големи шансове да продължи напред като един от най-добрите отбори, завършили на трета позиция.

Словения изпусна успеха срещу Сърбия, допускайки гол в петата минута от добавеното време. Тимът на Матияж Кек няма загуба в осем поредни мача. В последните 14 съставът винаги успяваше да се разпише в противниковата врата.

Под въпрос е звездата Бенямин Шешко, който бе заменен срещу Сърбия, поради стара травма в бедрото.