ЦСКА постигна четвърта поредна победа в контролите по време на лятната подготовка. Този път "червените" успяха да победят Берое с класическото 3:0 в Банско.

Головете за "армейците" отбелязаха Джонатан Линдсет (13'), Тобиас Хайнц (17') и Алесандро Николов (64').

Това е четвърта поредна победа за ЦСКА в предсезонната подготовка. До момента ЦСКА победи Беласица с 2:0, Крумовград със същия резултат и румънския Политехника (Яш) с 2:1.

ЦСКА - Берое 3:0 (Развой на срещата по минути)

Ето подробности

В седмата минута ЦСКА достигна до първото си по-сериозно положение за гол. Тибо Вион нанесе удар от границата на наказателното поле, но топката премина покрай гредата.

Снимка 672517

Източник: startphoto.bg

"Армейците" успяха да открият резултата в 13-та минута на мача. Тобиас Хайнц даде великолепен извеждащ пас към своя сънародник Линдсет, а норвежецът хладнокръвно преодоля стража на старозагорци за 1:0.

Снимка 672531

ЦСКА удвои аванаса си в 17-ата минута, а този път Линдсет върна жеста на Хайнц и той влезе в ролята на асистент. Джонатан центрира топката в наказателното поле, а Тобиас стреля по прекрасен начин от воле и опъна мрежата на Берое за втори път.

Снимка 672534

Четвърт час преди почивката Берое имаше отличен шанс да намали изоставането си. "Червените" загубиха топката в наказателното си поле, а Уерик Каетано остана очи в очи с Евтимов, но ударът му мина покрай десния страничен стълб.

Снимка 672528

Пет минути след почивката Иван Тасев бе изведен отдясно. Крилото напредна и нанесе точен удар, но вратарят на Берое се справи.

В 64-та минута Иван Тасев за пореден път напредна по дясното крило и центрира остро по земя, защитата на Берое не успя да изчисти добре, а Алесандро Николов дебнеше около точката на дузпата и вкара топката в мрежата.

Снимка 672532

Малко след гола се стигна до сблъсъци между играчите на двата отбора. Грубото поведение на футболистите доведе до директни червени картони за Саломони и Шопов, но предвид приятелския характер на срещата, те бяха заменени от резервни футболисти.

До края играта доста се накъса и липсваха чисти голови положения, а ЦСКА заслужено се поздрави с успеха.